• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Warsztaty wikliniarskie

Warsztaty kulinarne z Aleksandrą Kucharską. Kuchnia dawnego Gdańska.

Lubisz gotować i odkrywać nowe smaki? A może interesujesz się historią i dawną kuchnią? Zapraszamy na warsztaty kulinarne, które poprowadzi Aleksandra Kucharska, współautorka książki Smaki Gdańska!

7 marca - 23 czerwca 2024

bilety 14 zł
ulgowy 10 zł
sie 24

sobota, godz. 10:00

bilety 199 zł
Każdy uczestnik warsztatów nauczy się przyrządzać trzy potrawy: sałatkę śledziową na inny sposób, masło sardelowe i wieniec ciastka. Będą to przepisy oryginalne i wyjątkowe, zaczerpnięte z kuchni dawnego Gdańska. Organizatorzy warsztatów zapewnią uczestnikom produkty spożywcze potrzebne do osiągnięcia kulinarnego sukcesu.
Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.
Limit miejsc: 15

Aleksandra Kucharska jest jedną z najlepszych znawczyń dawnej gdańskiej kuchni. Jako muzealniczka i rekonstruktorka historyczna od lat prowadzi pokazy i warsztaty związane tematycznie z kulinariami na kartach historii Gdańska. W 2022 roku stworzyła we współpracy z fotografką Katarzyną Fiszer książkę zatytułowaną Smaki Gdańska. Zawarła w niej przepisy wzorowane na XIX-wiecznych gdańskich recepturach i tchnęła w nie nowe życie.

Po warsztatach zapraszamy do zwiedzenia Spichlerza, obejrzenia nowej wystawy czasowej: Zza miedzy i zza morza. Kuchnia i stół gdański w świetle badań archeologicznych. Uczestnicy warsztatów nie muszą kupować oddzielnych biletów na zwiedzanie.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    125 zł
Bilety są dostępne online:
bilety.archeologia.pl/rezerwacja/nienumerowane.html

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk był jednym z sześciu miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W którym roku odbyło się to sportowe wydarzenie?

 

Najczęściej czytane