• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Urodziny Muzeum Sopotu

Zapraszamy na obchody 22. urodzin Muzeum Sopotu, które odbędą się w piątek 8 września o godz. 19.00. Tego dnia będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w premierze audioprzewodnika po eskpozycji stałej pt. "Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z pocz. XX w.". Wydarzeniu towarzyszyć będzie poczęstunek w ogrodzie muzealnym.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Z okazji obchodzonych urodzin w tygodniu 5-10 września wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Czekają na Państwa również promocje w naszym sklepiku.

Muzeum Sopotu zostało powołane do życia w lutym 2001 r. Na siedzibę nowo powstałej placówki wybrano zabytkową, położoną w ogrodzie tuż przy sopockiej plaży eklektyczną willę. Wybudowano ją w latach 1903-1904 dla rodziny gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena (1853 - 1924). Architektem willi był Walter Schulz.

Muzeum organizuje wystawy, projekty społeczne oraz edukacyjne poświęcone kulturze i historii miasta. Gromadzi zabytki artystyczne oraz historyczne związane z dziejami Sopotu, w tym przedmioty kultury materialnej, wyroby rzemiosła artystycznego, fotografie, pocztówki, plakaty i numizmaty. Misją Muzeum jest zgłębianie i popularyzacja wiedzy na temat miasta poprzez budowanie żywej relacji z mieszkańcami oraz działalność naukowo-badawczą.  

Opinie

Sprawdź się

W którym roku gdańszczanin Lech Wałęsa uhonorowany został Pokojową Nagrodą Nobla?