stat
Impreza już się odbyła

UTERO

PAMELA PALMA ZAPATA "Utero" to projekt dokumentalny rozpoczęty w 2016 roku, którego głównym celem jest wsparcie kobiet w walce społecznej, uhonorowanie kobiecej obecności, która od wieków była niewidoczna i pomijana w historii powszechnej.

8 - 30 stycznia 2022, godz. 13:00 - 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

22 stycznia - 27 lutego 2022, godz. 17:00

Wstęp wolny
Artystka mówi:
"Jako imigrantka w Polsce przez długi czas miałam wrażenie, że nie zostałam zaproszona do udziału w dyskusji politycznej, ale w 2016 roku, kiedy odbył się Czarny Protest, poczułam fundamentalną potrzebę bycia tam, jako kobieta i jako osoba, która przez większą część swojego życia mieszkała w kraju, w którym prawo kobiet do decydowania o własnym ciele i aborcji nie istniało.

Z biegiem czasu, uczestnicząc w kolejnych ulicznych demonstracjach zaczęłam odczuwać, że moje doświadczenie zawodowe może wspomóc pamięć o tych zdarzeniach. Zacząłem rejestrować również protesty innych ruchów społecznych.

Do wystawy wybrałam 100 zdjęć dokumentujących protestujące kobiety w ośmiu polskich miastach: feministki, ekolożki, przedstawicielki ruchów antyfaszystowskich, kobiety broniące prawa i Konstytucji, czy obrończynie zwierząt. Oprócz zdjęć będzie prezentowany film pozwalający poczuć emocję tłumu i zobaczyć go od wewnątrz.

PAMELA PALMA ZAPATA - pochodząca z Chile artystka wizualna. Ponad 10 lat pracowała dla telewizji w Chile tworząc filmy i seriale dokumentalne , doświadczenie wykorzystuje tworząc zdjęcia i reportaże i filmy obrazujące istotne problemy społeczne. Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?