stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

The Beach. Gabriel Buttigieg

Wystawa prac maltańskiego artysty Gabriela Buttigiego będzie czynna w dniach 8 października - 24 października 2019.

Wernisaż: 8.10 godz. 18:00

O twórczości artysty:
Zdominowane przez zapadające w pamięć przedstawienia postaci ludzkich, prace Gabriela Buttigiega wyróżniają się charakterystycznymi, gwałtownymi pociągnięciami farby na płótnie. Artysta ukazuje w ten sposób nagłe erupcje emocji pochłaniających relacje międzyludzkie. Za jego artystycznym popędem kryje się fascynacja seksem, śmiercią i przemijaniem wszechrzeczy.

Plaża to znany motyw w twórczości Buttigiega. Odnosi się do miejsca, w którym można oderwać się od napięć dnia codziennego; miejsca, które pozwala czuć się komfortowo i wyrażać siebie bez zahamowań. "The Beach" ma być ewaluacją współczesności, przypomnieniem społeczeństwu o "niezmiennych ludzkich potrzebach". Ta prawda nie jest czymś, co należy narzucić widzowi, ale czymś, co należy razem z nim odkryć.

Kuratorem wystawy "The Beach" jest prof. Vince Briffa.
Projekt jest wspierany przez Arts Council Malta - Malta Arts Fund.

Dominated by memorable representations of the human figure, Gabriel Buttigieg's work is characterized by paint on canvas; depicting the urgent, volcanic passions that engulf human relations. Behind his artistic drive is his fascination with sex, death and the transience of all things.

"The Beach" is a familiar motif in Buttigieg's work. It refers to a place where one can distress from the tensions of everyday life, allowing the person to be comfortable and manifest themselves without inhibition. " The Beach" is intended to be an evaluation on the modern age in that the public needs to be reminded of their "unchangeable human needs." This truth is not something to be imposed upon the spectator, but something to be evoked within them.

"The Beach" is curated by Prof. Vince Briffa.
This project is supported by Arts Council Malta - Malta Arts Fund.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Na podstawie jakiej książki nakręcono film, w którym w głównych rolach wystąpili Magdalena Cielecka i Paweł Deląg?