• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tenorzy - Trzy pokolenia

Jeden, jedyny niepowtarzalny koncert. Po raz pierwszy razem znakomite i uznane głosy wybitnych tenorów - przedstawicieli trzech pokoleń.

Maestro Wiesław Ochman - światowej sławy tenor liryczny, którego piękny głos znają melomani na czterech kontynentach. Mistrz, rozpoczynając karierę w Operze Śląskiej, koncertował również w Krakowie i Warszawie. Występował na deskach największych scen muzyki poważnej, m.in. w: nowojorskiej Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali, Opery Wiedeńskiej, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, czy Oper w: Paryżu, Buenos Aires, Madrycie, Rzymie, Berlinie i Sewilli. Jest uznanym reżyserem wielu wybitnych dzieł, m.in. Don Giovanniego A. Mozarta, Traviaty G. Verdiego czy Carewicza F.Lehara.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sylwester Targosz-Szalonek - dr nauk muzycznych, tenor, dyrygent, kompozytor.

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Swój kunszt wokalny doskonalił u boku światowej klasy osobowości muzycznych takich, jak: Helena Łazarska (Wiedeń), Don Weeks (USA), Kałudi Kałudow (Bułgaria), Cesare Colona (Berlin). Współpracuje z Teatro Massimo (Palermo), Orchestra Siciliana we Włoszech, Filharmonią we Frankfurcie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Śląską i in. Organizator wielu wydarzeń muzycznych, m.in. Silesia Sinfonia Festival, OpeR Air Festiwal, Śląski Festiwal Operetki. Prezes Fundacji Operetka Śląska.

Krystian Ochman - piosenkarz i kompozytor pochodzenia polsko-amerykańskiego, zaliczany do najciekawszych głosów młodego pokolenia. W swojej twórczości łączy śpiew klasyczny z repertuarem rozrywkowym. Zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland (2020r.) Laureat Nagrody Publiczności w koncercie "Premiery" na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2021). Reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem "River" (2022). Wnuk Wiesława Ochmana.

Wyjątkowy koncert, w którym tradycja i doświadczenie spotyka się z młodością i świeżością spojrzenia na sztukę wokalną.

Niezwykli wykonawcy zabiorą Państwa do magicznego świata dźwięków.

Ogromna dawka dobrej muzyki: od klasycznej opery, musicalu po muzykę estradową, przeboje muzyki pop i muzyki alternatywnej, sprawi, że wieczór spędzony w towarzystwie Trzech Tenorów na długo utkwi w Państwa pamięci. Usłyszymy m.in. O sole mio, Besame mucho, Prometeusz, River, Z potrzeby duszy i serca, Funiculi - Funicula oraz własne kompozycje Krystiana Ochmana i Sylwestra Targosza-Szalonka.

Solistom towarzyszy Kaszubsko - Pomorska Orkiestra Filharmoniczna.

Koncert poprowadzi Oskar Świtała, dziennikarz muzyczny i dyrektor artystyczny Festiwalu Wiesława Ochmana w Zawierciu.

Przeczytaj także

 • Planuj Tydzień: Archive, Nocny Kochanek, targi ślubne i premiery teatralne
  Jesienne tygodnie wypełniają się, jak co roku, wydarzeniami kulturalnymi. W dniach od 12 do 18 października w Trójmieście odbędą się trzy premiery, zobaczycie też wiele spektakli gościnnych. Będą też dwa festiwale filmowe i koncerty. W Gdyni odbędą się Międzynarodowe Targi Morskie, a w Sopocie spotkają się kolekcjonerzy biletów i poszukiwacze płyt winylowych. Co jeszcze dzieje się w najbliższych dniach?
  12 października 2023 (5 opinii)
 • Październik melomana: gwiazdy opery i spektakularne produkcje
  W październiku kalendarz imprez zdominuje opera! Przed nami powrót spektakularnej inscenizacji "Orfeusza i Eurydyki" oraz premiera "Łaskawości Tytusa", Gdańsk odwiedzi też wielu cenionych śpiewaków, jak np. światowej sławy tenor Jose Cura oraz równie wybitny kontratenor Andreas Scholl, który wystąpi z towarzyszeniem prestiżowej Morphing Chamber Orchestra. Z luźniejszym repertuarem wystąpią tacy ulubieńcy polskiej publiczności, jak Tre Voci czy Wiesław i Krystian Ochmanowie z Sylwestrem Targoszem-Szalonkiem, a miłośników muzyki dawnej czeka aż 10 znakomitych koncertów w ramach festiwalu Organy Plus.
  29 września 2023 (8 opinii)

Opinie

Sprawdź się

Który z polskich noblistów doczekał się w Sopocie upamiętnienia w postaci „własnego” kamienia?