• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Teatr pod chmurami w Olivia Star. Katarzyna Figura zaprasza na monodram

goch
9 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Katarzyna Figura - na zdjęciu podczas 44. FPFF w Gdyni - wcieli się w postać uzależnionej od jazzu kobiety w monodramie Renaty Gorczyńskiej, "Take Five i Ja". Katarzyna Figura - na zdjęciu podczas 44. FPFF w Gdyni - wcieli się w postać uzależnionej od jazzu kobiety w monodramie Renaty Gorczyńskiej, "Take Five i Ja".

Olivia Star dała się poznać z organizacji wyjątkowych koncertów. Teraz poszerza kulturalną ofertę i rusza z cyklem Teatr w Chmurach. Na 34. piętrze gdańskiego biurowca będzie można zobaczyć monodram "Take Five i Ja". Sztuka z Katarzyną Figurą w roli głównej już 22 i 23 marca. Bilety już w sprzedaży, a po spektaklu odbędzie się licytacja na rzecz pomocy Ukrainie.Najbliższe spektakle w TrójmieścieCzy uważasz Katarzynę Figurę za utalentowaną aktorkę?

Były podniebne koncerty, podczas których wystąpili Krzysztof Zalewski i Daria Zawiałow, a teraz przyszedł czas na podniebny teatr. 22 marca odbędzie się prapremiera, dzień później premiera - monodramu Renaty Gorczyńskiej pt. "Take Five i Ja". Autorka jest pisarką, ale przede wszystkim najbliższą współpracowniczką Czesława Miłosza, dla którego była tłumaczką, asystentką i przyjaciółką.

"Take Five i Ja" to opowieść kobiety, której życie stało się zależne od jazzu. W tej roli Katarzyna Figura, która na co dzień występuje w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Jazz jednak nie ogółem, a szczegółem - chodzi o postać i muzykę wielkiego Dave'a Brubecka. Monolog prowadzony jest w formie listu do muzyka. Przejmującego, obrazującego siłę, z jaką jego muzyka wpływa na życie głównej bohaterki.

Czytaj także: Krzysztof Zalewski pierwszą gwiazdą cyklu Olivia StarsCo ciekawe, wybór postaci Brubecka nie był przypadkowy. To jeden z najwybitniejszych przedstawicieli jazzowej sceny przełomu lat 50. i 60. Autor niezwykle popularnej kompozycji "Take Five", która do dziś może pochwalić się milionami miesięcznych odtworzeń w najróżniejszych serwisach muzycznych.

Fabuła sztuki nawiązuje do koncertów muzyka z 1958 roku, kiedy to odwiedził Polskę. Jego wizyta wywarła duży wpływ na lokalną scenę jazzową i stała się inspiracją, dzięki której rodzimy jazz rozwinął się tak szybko.

Czytaj także: Daria Zawiałow w Olivia StarW roli głównej Katarzyna Figura W roli głównej Katarzyna Figura
Katarzynie Figurze na scenie będą towarzyszyć Kuba Stankiewicz na fortepianie oraz legendarny saksofonista jazzowy, Przemek Dyakowski. Widownia? Zaledwie 200 miejsc, więc kto pierwszy, ten lepszy. Tak niewielka frekwencja ma zapewnić wyjątkowy klimat oraz intymność, która pozwoli lepiej obcować z monodramem Gorczyńskiej. Po spektaklu wybitni muzycy zapraszają na swój recital jazzowy, który pozwoli gościom cieszyć się tą niespotykaną chwilą jeszcze dłużej.

Warto także nadmienić, że będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym, a może i koniecznym. Po spektaklu odbędzie się licytacja na rzecz pomocy Ukrainie. Będzie można powalczyć o pamiątki przekazane przez Katarzynę Figurę, festiwal Męskie Granie, a także restaurację Arco by Paco Perez.

To jednak nie koniec. Po spektaklu widzowie zostaną zaproszeni na piętro widokowe, gdzie będzie na nich czekać niespodzianka. Piętro pozostanie otwarte do północy. Bilety na wydarzenie - w cenie od 149 do 169 zł - można nabyć tutaj.
goch

Wydarzenia

Take Five i Ja - Teatr w Chmurach

149 - 169 zł
muzyka na żywo, monodram

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym roku ukończono budowę gmachu Opery Bałtyckiej?

 

Najczęściej czytane