• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Take Five i Ja - Teatr w Chmurach

Take Five i Ja, czyli pierwsze wydarzenie z cyklu Teatr w Chmurach na 34 piętrze Olivia Star! Zapraszamy na spotkanie z kulturą na najwyższym poziomie W przenośni i dosłownie.

Relacja z imprezy

Już 22/03 na naszej podniebnej scenie teatralnej odbędzie się prapremiera monodramu Renaty Gorczyńskiej - pisarki, wieloletniej przyjaciółki, tłumaczki i asystentki Czesława Miłosza.

Prapremiera: 22/03, Premiera: 23/03, godzina 19:00

Sztuka Take Five i Ja opowiada historię kobiety, której życie uzależniło się od jazzu, w szczególności od muzyki wielkiego Davea Brubecka. Przejmujący monolog w formie listu do Brubecka obrazuje, jak istotną rolę w życiu odgrywa muzyka i jak ta pasja potrafi wpłynąć na bieg wydarzeń, z którymi codziennie przychodzi nam się mierzyć.

Wyjątkowość sztuki podkreśli doskonała obsada i oprawa muzyczna. W rolę bohaterki wcieli się ikona polskiej kinematografii i teatru, Katarzyna Figura, aktorka odznaczona zaszczytnym mianem Człowieka 30-lecia magazynu Wprost w kategorii Kultura.

Na fortepianie towarzyszyć jej będzie Kuba Stankiewicz - wirtuoz jazzowego fortepianu, kompozytor i aranżer, który debiutował w zespołach Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego oraz w orkiestrze legendarnego Artiego Shawa. Na saksofonie usłyszymy postać iście legendarną - Przemka Dyakowskiego, symbol polskiej sceny jazzowej i życia muzycznego Trójmiasta.

Miło nam również poinformować, że po wyjątkowym spektaklu odbędzie się licytacja na rzecz pomocy Ukrainie. Goście zyskają okazję wylicytowania niepowtarzalnych pamiątek przekazanych przez Katarzynę Figurę, Festiwal Męskie Granie, a także restaurację ARCO by Paco Pérez, a tym samym możliwość wsparcia ofiar tragicznych wydarzeń rozgrywających się w Ukrainie.

Opinie 2 zablokowane

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Hans Castorp, bohater jednej z książek Pawła Huelle, został "pożyczony" z powieści...