• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Tajemnica kina (5 opinii)

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
1 godz. 20 min, (1 przerwa)
data premiery:
8 listopada 2012
7.4
49 ocen
Lasse i Maja znowu na tropie. Tym razem rozwiązują zagadkę skradzionych psów. Te same lalki bohaterów co w "Tajemnicy diamentów", identyczny pomysł scenograficzny i koncepcja całości i... podobna satysfakcja ze spektaklu. Wartka akcja i umiejętność łączenia planu żywego z lalkowym i obrazem wideo.
Martin Widmark
Tajemnica kina

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Dla dzieci od lat 6.

Teatr Miniatura rozpoczął realizację serialu teatralnego dla dzieci 15 kwietnia 2012 roku światową prapremierą teatralnej adaptacji "Tajemnicy diamentów", pierwszej z bestsellerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka. Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" opowiada o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Ty razem przygotowana jest prapremiera kolejnej książki z bestsellerowej serii Szweda Martina Widmarka - "Tajemnica kina" będzie drugim odcinkiem serialu teatralnego, zainaugurowanego Tajemnicą diamentów.

Lasse i Maja wraz z widzami mają nową zagadkę do rozwiązania - ktoś kradnie psy mieszkańców miasteczka Valleby i żąda za nie ogromnych okupów. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu "Gwiżdżący Kowboj". Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego.

W kolejnej odsłonie teatralnego serialu widzowie nie tylko zobaczą rejestrowaną kamerą akcję na makiecie Valleby projektu Dariusza Panasa, ale wreszcie zajrzą do jednego z budynków. Na potrzeby tego spektaklu została misternie przygotowana makieta wnętrza kina Rio. W kinie będzie wyświetlany film animowany autorstwa reżysera spektaklu Ireneusza Maciejewskiego i scenografa Dariusza Panasa, a na ścianach zawieszone są plakaty i zdjęcia, które regularnie będą zmieniane - jak w prawdziwym kinie. Pojawią się postaci znane z poprzedniej części, ale poznamy również innych mieszkańców miasteczka Valleby. Twórcy spektaklu twierdzą, że niektórzy mieszkańcy podobni są do gwiazd kina.

Seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" jest międzynarodowym bestsellerem, przetłumaczonym na ponad 20 języków. Martin Widmark od 2004 roku co roku otrzymuje nagrodę Bokjuryn (szwedzką nagrodę literacką, zorganizowaną tak, że ponad 50 000 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat głosuje na swoje ulubione książki) w kategorii wiekowej 7-9 lat. Jest najczęściej wypożyczanym autorem w Szwecji, zdetronizował w tym względzie nawet legendarną Astrid Lindgren.

Adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia i lalki: Dariusz Panas
Muzyka: Old Time Radio
Asystent reżysera: Jakub Ehrlich
Inspicjent: Zbigniew Okęcki

Obsada:
Lasse - Jakub Ehrlich
Maja - Wioleta Karpowicz
Zorban, Złodziej - Piotr Kłudka
Komisarz, Teodor - Jacek Majok
Iva Ross, Sprzedawca słodyczy, Złodziej - Hanna Miśkiewicz
Panna Lund, Złodziej - Magdalena Żulińska

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (5)

 • Byłam. Nikogo nie bylo. Szkoda czasu. (opinia sprzed 2 lat)

  Szkoda ze organizator nie potrafi odwołać na stronie.
  Niepotrzebnie jechałam przez cały Gdańsk.

  • 1 0

 • Gratka dla dziesięciolatka (opinia sprzed 10 lat)

  Autorytet szkoły i oddziaływanie grupy sprawiło, że łaskawiej spojrzał na teatr. Nasz Mały zagustował w roli detektywa. Dopytuje się o kolejne przedstawienie z cyklu tajemnic. Zainteresował się książkami, znalazł bibliotekę... Komputer wyłączony - będzie na bilety.

  • 4 0

 • REWELACJA (opinia sprzed 11 lat)

  Druga część jest jeszcze lepsza! Przez cały czas coś się dzieje, aktorzy pełni ekspresji -rewelacja! Polecam dzieciom (od 6 roku życia) i dorosłym. Wyszłam oczarowana, a moje dziecko zaczarowane i szczęśliwe! Wielkie ukłony dla całej obsady.

  • 19 4

 • nareszcie (opinia sprzed 11 lat)

  Nareszcie doczekaliśmy się kolejnej premiery dla dzieciaków. Byliśmy rodzinnie na części pierwszej tego serialu. Mam nadzieję, że część druga będzie lepsza niż ta, na której byliśmy. Swoją drogą czekamy na mądre, kolorowe spektakle. Takich w Miniaturze było sporo.

  • 5 2

 • hurra (opinia sprzed 11 lat)

  hurra, idziemy

  • 9 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery