• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Szukając Romea - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 301-13-28
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
22. Festiwal Szekspirowski
8.0
1 ocena
Teatr Bagatela, Kraków, Polska
Szukając Romea
wg Williama Szekspira i Marcina Wojciechowskiego

Prapremiera: 14 kwietnia 2018, Scena na Sarego 7
Przedstawienie dyplomowe Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Każdy z siedmiu bohaterów spektaklu powstałego z inspiracji tragedią Szekspira marzy o roli Romea. Wychodząc od sytuacji przesłuchania, grupa performerów zmierzy się z szekspirowskimi scenariuszami, wypróbowując ich emancypacyjny potencjał. Łącząc pracę badawczą, psychoterapię integracyjną przy keybordzie, kulturystkę i melorecytacje, aktorzy wyruszą na poszukiwania nieoczywistych i odrzuconych portretów słynnego teatralnego kochanka.

Dyplomowy spektakl Klaudii Hartung-Wójciak wykorzystuje zwłaszcza bogactwo pozasłownych środków scenicznej ekspresji, przede wszystkim muzykę i ruch. Usłyszymy kompozycje Claudia Monteverdiego i Sergiusza Prokofiewa - w scenie balu do taktów zaczerpniętych z jego baletu doczekamy się też Julii. Hank Williams przeniesie nas na Dziki Zachód, przypominając, że Romeo był także wyjętym spod prawa. W przedstawieniu nie zabraknie ironicznego podejścia do utrwalonych w zbiorowej wyobraźni portretów scenicznego bohatera, jak i autoironicznego dystansu aktorów do samych siebie.

"Klaudia Hartung-Wójciak w "Szukając Romea" każe wyjść na scenę siódemce bohaterów o tym samym imieniu, ale w różnym wieku. Aktorzy i amatorzy, artyści i kulturyści mówią monologi z tragedii albo prywatne historie miłosne, dekonstruują sytuacje z Szekspira, daremnie wyczekują Julii. To sceniczny jam z użyciem szekspirowskich i teatralnych sampli. Zniknięcie bohaterów, węzła tragiczne powoduje także atrofię autora. Nie Szekspir jest już potrzebny do wypowiedzenia historii miłości a jego echo, odprysk pamięci o sztuce." - Łukasz Drewniak w podsumowaniu szekspirowskiego sezonu 2017/2018.

Reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak
Scenariusz: Klaudia Hartung-Wójciak i Marcin Wojciechowski
Dramaturgia i reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak
Kostiumy: Marcin Wojciechowski
Opracowanie muzyczne: Kamil Tuszyński
Przygotowanie wokalne: Anna Branny
Kierownik muzyczny: Artur Sędzielarz
Reżyseria świateł: Antek Grałek
Inspicjent/sufler: Magda Gródek i Monika Handzlik

Obsada:
Romeowie: Piotr Różański, Maciej Sajur, Mateusz Górski, Robert Nemś, Kamil Tuszyński, Tomasz Wesołowski, Marcin Wojciechowski
Julie: Małgorzata Biela, Weronika Łukszewska, Sebastian Grygo

Ceny biletów:
40 zł N / 30 zł U

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery