• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Patronat

Sztafeta pokoleń (16 opinii)

komedia
Bilety
Kup bilet 40 - 60
data premiery:
27 września 2022
7.5
16 ocen
 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 40 zł
  Kup bilet
  gru 11
  Niedziela, 11 grudnia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Konsulat Kultury
  Gdynia, Jana z Kolna 25
 • Bilety
  Cena normalna: 60 zł
  Cena ulgowa: 45 zł
  Kup bilet
  sty 3-4
  Wtorek - środa, 3 stycznia - 4 stycznia
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Teatr Muzyczny
  Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
SZTAFETA POKOLEŃ
KOMEDIA MUZYCZNA NA DWÓCH AKTORÓW ORAZ WYJĄTKOWO TRZEŹWEGO PIANISTĘ


za późno... za wcześnie...
czyli SZTAFETA POKOLEŃ
komedia muzyczna na dwóch aktorów
oraz wyjątkowo trzeźwego pianistę

Stojący u schyłku zawodowej kariery Wiktor, aktor z 40-letnim stażem, przygotowuje się do pożegnalnego sezonu, kiedy spada na niego szokująca wiadomość; Dowiaduje się, że ostatni rok pobytu w teatrze, spędzi dzieląc garderobę ze świeżo upieczonym absolwentem szkoły teatralnej. Pełen młodzieńczych ideałów Oskar, uzbrojony w dyplom i nieskażony realiami życia umysł, bezpardonowo wkracza w codzienność mistrza. Czy uda im się odnaleźć wspólny język czy też różnica wieku okaże się przepaścią niemożliwą do przeskoczenia? "Sztafeta pokoleń" to uniwersalna historia, opowiadająca z przymrużeniem oka, o poszukiwaniu tego co łączy, mocowaniu się z czasem i zmieniającą rzeczywistością, oraz godzeniu ze światem. Czy codzienność zweryfikuje marzenia? Czy sukces przegra z rozczarowaniem? Przez ponad półtorej godziny, bohaterowie będą mierzyć się z pytaniami, przed którymi nikomu z nas nie uda się uciec. A przecież często są to pytania, na które nie udaje się znaleźć odpowiedzi...

W najnowszym spektaklu Marka Sadowskiego, w pierwszoplanowym debiucie pojawi się Filip Bieliński, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni; towarzyszyć będzie, świętującemu 40 lat obecności w zawodzie, Andrzejowi Śledziowi - jednemu z najbardziej cenionych, polskich aktorów musicalowych - soliście gdyńskiego Muzycznego.

Realizatorzy:
Scenariusz, teksty piosenek, reżyseria: Marek Sadowski
Tekst artykułu: Andrzej Śledź
Muzyka: Patryk Skarbek-Tłuchowski, Artur Guza, Marek Sadowski
Opieka choreograficzna: Mateusz Pietrzak
Głos: Alicja Piotrowska

Występują:
Andrzej Śledź jako Wiktor Starewicz
Filip Bieliński jako Oskar Nowak
Patryk Skarbek-Tłuchowski jako Wyjątkowo Trzeźwy Pianista

Niczego Nie Spodziewający Się Widz Z Pierwszego Rzędu

Spektakl zrealizowano w ramach Projektu Inicjatyw Aktorskich (PIA)

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (16) 2 zablokowane

 • Zabawne i mądre

  Na spektakl wybrałyśmy się w kilka osób. Sama powoli kończę swoją przygodę z zawodem (nie aktorskim, nauczycielskim) i pewnie dlatego temat wydał mi się bliski.
  Zacznę od tego co obiektywne, czyli od reakcji zgromadzonych w Konsulacie Kultury widzów. Myślę, że długie owacje na stojąco są najlepszą recenzją. Komentarze po spektaklu też bardzo pozytywne. I dużo (naprawdę) osób, ze łzami wzruszenia w oczach.
  Większa część spektaklu pełna śmiechu. Pod koniec owszem, nastrój się zmienia; ale zapewne dzięki temu te finalne łzy. Nie miałam wrażenia czeskiego filmu; nie miałam też poczucia, że spektakl jest za długi. Aktorzy bardzo swobodni, chyba lubiący swoje towarzystwo. I piękny tekst; zwłaszcza piosenki wysokiej próby. Wydaje mi się, że to taki rodzaj teatru i tekstu, który wymaga osobistego zaangażowania i zastanowienia; i bardzo się cieszę, że tego typu spektakl pokazano.
  Proponuję tylko wystawić w Konsulacie komputer, żeby ułatwić widzom z naszego pokolenia dostęp do tego typu poczty pantoflowej.

  • 3 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  kiepski scenariusz

  Całkowicie zgadzam się z Panem redaktorem. Spektakl jest za długi i parę razy w trakcie myślałam, że to już koniec. Piosenki choć są miłym przerywnikiem, to ani melodia ani teksty nie zapadają w pamięć. Końcówka spektaklu już całkowicie niepotrzebna. Myślę, że głosowo Pan Andrzej także mógł pokazać więcej, gdyby dano mu szanse.
  Ogólnie spektakl dla wąskiej grupy odbiorców.

  • 0 6

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Zabawny spektakl,ale...

  Zgadzam się z opinią redaktora,że końcówka spektaklu przeciąga się...i przedstawienie, zostawiłoby lepsze odczucia u mnie,jakby nie było ostatnich 20 minut.Gra aktorska obu panów rewelacyjna i wciągająca

  • 1 4

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Rewelacyjne przedstawienie

  Przedstawienie ciekawe chociażby ze względu na ciągłą huśtwkę nastroju, humor przeplata się z melancholią. Mistrzowki popis Śledzia, nie pamiętam przedstawienia gdzie miałby możliwość pokazania się w pełnym formacie. Teksty ciekawe i trafione. Genialna praca Marka Sadowskiego, jestem też pod ogromonym wrażeniem pracy Patryka Skarbka, muzyka świetna. Polecam z całego serca i gratulacje dla reżysera i aktorów.

  • 11 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Sztafeta pokoleń

  Pan red.Rudzinski chyba nie do końca zrozumiał przesłanie spektaklu ,recenzja naszpikowana złosliwościami i aż przykro czytać taki tekst.Szanowny Panie Redaktorze!Trzeba było spojrzeć na reakcję widzów po przedstawieniu ,posłuchać ich opinii...!!!Serdeczne gratulacje składam p.Sadowskiemu,p.Andrzejowi ,p.Filipowi !

  • 12 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Fantastyczny spektakl

  Nie wiem skąd wzięły się wnioski o problemach aktorskich Bielińskiego. Z pewnością doświadczeniem nie dorównuje Andrzejowi Śledziowi, ale panowie mają niezwykłą chemię między sobą i każdy zagrał tę relację na najwyższym poziomie. W kreację jednego jak i drugiego z łatwością byłem w stanie uwierzyć, więc wymyślanie tak krytycznych treści jest absolutnie błędne. Następnym razem zachęcam do oglądania spektaklu a nie przysypiania bo 2h 20min to za długo.

  • 11 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Nie zgadzam się z recenzją

  Panie redaktorze,
  Takimi bezpodstawnymi opiniami może pan złamać już na początku karierę dobrze zapowiadającego się artysty. Więcej pokory i rozwagi przy pisaniu kolejnych recenzji.

  • 12 2

 • Pod wrażeniem

  Spektakl słodko-gorzki, zachwyca finezją i zostawia widza z głęboką refleksją. Gra aktorska baaardzo udana, tekst wyśmienity a przy tym niezwykle osobisty. Brawo dla autora/reżysera i całej ekipy obsadowo-realizatorskiej. Mamy nadzieję na dalszy ciąg w postaci kolejnych spektakli! Mistrzostwo!!

  • 11 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Nie chodzę

  do teatru, ponieważ ze sceny słychać tylko mamrotanie. Zero dykcji i impostacji!

  • 2 9

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Teatralne życie w pigułce. O "Sztafecie pokoleń"

  Genialna premiera

  Zdaje się, że Pan Łukasz nie pierwszy raz oglądał inny spektakl niż zgromadzeni w Teatrze Muzycznym widzowie :) Szkoda, że tyle uwagi co krytyce jednego z aktorów nie poświęcił redakcji powyższej recenzji - może wystrzegłby się błędów w składni. Przechodząc do meritum... Przedstawienie jest wspaniałą grą obu aktorów, którzy idealnie się uzupełniają. Szaleńczość i młodość Oskara (Filip Bieliński) wręcz zbawiennie wpływa na znudzonego prozą dorosłego życia Wiktora (Andrzej Śledź). Z pozornej mieszanki wybuchowej tworzy się przyjaźń, a widz ma szansę, jakby ukradkiem, "w garderobie", poznać tajniki życia aktorskiego. Kiedy po ponad 2 godzinach (z przerwą) opuszczałem scenę kameralną byłem niepocieszony, że "show" dobiegło już końca. Chciało się wraz z aktorami przeżyć tylko więcej i więcej. Mnóstwo emocji, świetny scenariusz, bogactwo poruszanych tematów, genialny wokal Pana Bielińskiego, doskonała gra Mistrza i Ucznia. Sztafetę pokoleń po prostu trzeba zobaczyć. Jedyny niedosyt to żal, że spektakl nie jest grany na Dużej Scenie

  • 17 3

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery