• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Szlam 2001 Dominik Kulaszewicz | Galeria Peron

Wystawa Szlam 2001 to prezentacja nigdzie wcześniej nie publikowanych i nie pokazywanych zdjęć z tragicznej powodzi na Oruni z lipca 2001 roku, z archiwum gdańskiego fotografa Dominika Kulaszewicza.

kwi 28

niedziela, godz. 11:00

bilety 10 zł

11 kwietnia - 31 maja 2024, godz. 18:00

Wstęp wolny
Ten fotograficzny reportaż został zrealizowany w czasie dwudziestu czterech godzin powodzi przez autora, mieszkającego wówczas na gdańskiej Oruni. Wśród zdjęć znajdziemy podpatrzone reporterskim okiem ujęcia dotkniętej klęską dzielnicy z jednej strony zalanych, pokrytych tytułowym szlamem ulic, mieszkań czy piwnic, z drugiej zaś mieszkańców Oruni, zaskoczonych nagłą i nieoczekiwaną katastrofą.

Wernisaż: 01 lutego (czwartek) o godz. 18.00
Wystawa czynna do 01 marca 2024 roku.

Dominik Kulaszewicz  fotograf, portrecista, autor kampanii firm odzieżowych. Kształtuje dialog między elementami fotografii dokumentalnej i reklamowej. Zafascynowany formą, przemijaniem, ciałem i duszą, próbuje uchwycić wyjątkowość ludzi i miejsc, które go otaczają. Uwielbia kontakt z ludźmi i sprawia, żeby wszyscy czuli się przed aparatem komfortowo. Po uzyskaniu dyplomu, w 1994 roku w Sopockiej Szkole Fotografii WFH, zakłada studio fotografii realizując się na polu artystycznym i komercyjnym. Na przestrzeni lat tworzy kampanie reklamowe dla różnych marek m.in. Reserved, House, Batycki, Levis Strauss czy Cropp. Współpracuje z Polską Agencją Prasową, publikuje portrety w Vogue Spain, z jego usług korzystają muzea i szereg instytucji kultury i sztuki. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży np. w ramach współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Prowadzi Masterclass dla Profoto. Fascynuje go budowanie wizerunku osób, firm i przedmiotów. To zajęcie uwiecznione zostaje wieloma publikacjami w Polsce, jak i na świecie.
Obecnie prowadzi autorskie studio w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej.

Kuratorka : Anna Brudzińska, współpraca: Anna Sadowska

Opinie

Sprawdź się

W 1994 doszło w Gdańsku do wypadku autobusu, w którym zginęły 32 osoby. W której dzielnicy doszło do katastrofy?