• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sprzedawcy Gumek - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
58 555-22-35
wystawia:
Teatr Atelier Sopot
czas trwania:
2 godz. 15 min. (1 przerwa)
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Sprzedawcy Gumek
Hanoch Levin

przekład: Agnieszka Olek

Napisana znakomicie, podana niebanalnie; metaforyczna, w duchu Beckettowskim, "smutna komedia", w której tyrady o miłości zastąpione zostały scenami targowania się, a słowem kluczem do serca kochanki/kochanka stał się czek.

Sprzedawcy gumek to alegoryczna opowieść o miłości. A w zasadzie o jej braku, o samotności i straconych życiowych szansach. Bohaterowie Gumek spotykają się w... aptece. Bela jest przedsiębiorczą farmaceutką, Cingerbaj nieśmiałym urzędnikiem, a Sprol spadkobiercą kilkunastu tysięcy... prezerwatyw, które chce sprzedać z zyskiem i ustawić się na całe życie. Postanawiają dać sobie ostatnią szansę i zawalczyć o miłość. Podejmują trójstronną grę o bliskość...

"Inscenizacja, dokonana w Teatrze im. Mickiewicza przez Andrzeja Bartnikowskiego, mistrzowsko podkreśla zalety oryginału. Też jest ekstrawagancka, inteligentna, śmiała (...) (...) Cała trójka wykonawców osiąga takie poziomy emocji, że powietrze aż iskrzy, że wstrzymuje się oddech, a nawet łzy. Emocji tym silniejszych, że skontrastowanych z beztroskim absurdem scen komediowych." Joanna Skiba, "Gazeta Wyborcza".

Reżyseria: Andrzej Bartnikowski
Scenografia: Wanda Kowalska
Muzyka: Marcin Rumiński
Akustyka: Dominik Głowacki

Obsada:
Bela Berlo - Agata Ochota-Hutyra,
Szmuel Sprol - Michał Kula,
Johanan Cingerbaj - Antoni Rot

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery