Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Sprzedam

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
czas trwania:
1 godz. 30 min. (bez przerw)
w ramach wydarzenia:
7. Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction
Sprzedam

Premiera: 13.02.2015

"Sprzedam"to rodzaj gry towarzyskiej. Gra oparta jest na przypuszczeniach dotyczących osób, sytuacji, przebiegu zda­rzeń. Kto, gdzie, kiedy i dlaczego. Dlaczego? Każdy z nas zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Każdy pochodzi z jakiegoś kra­ju. Ja jestem z Polski. To dobrze czy źle? Polska to wolny kraj... W tym kraju się urodziłam i zakocha­łam się po raz pierwszy. W tym kraju zostałam zgwałcona i nie umiem tego udowodnić. W tym kraju jestem chora i nie stać mnie na leczenie.

Tutaj modlę się o istnienie jakiegokolwiek Boga i za­bijam siebie - na każdym spektaklu jeden raz, bo w tym kraju ja jestem aktorką. Polska to wol­ny kraj. Polska jest w Europie. To dobrze czy źle? Kto, gdzie, kiedy i dlaczego? Dlaczego? I co ja mam z tym wspólnego? Jak moje "ja" uzasadnić? Jak " ja" nagrodzić albo ukarać? Jak "ja" mam siebie z siebie rozliczyć? Zadaję pytania i szukam odpowiedzi. Warunkiem gry jest ruch, więc się przemieszczam, pionowo albo po­ziomo... Będzie dobrze, myślę. Będzie źle, myślę. Pani Stysiu! Pani Stysiu! Nie ma jej... jak widownia chce kawy, to nigdy jej nie ma...


Małgorzata Szczerbowska: "Sprzedam to spektakl, w którym jedna aktorka identyfikuje w sobie różne kobiety. To historie, któ­re każdego dnia pojawiają się na internetowych portalach. Fanka RPG, kulturystka, pilotka UAV czy kobieta, która śledząc istnienie Boga, samotnie podróżuje przez świat. Aktorka przymierza je do sie­bie i próbuje w sobie oswajać, zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Sprzedam to forma interaktyw­na, to dialog z widzem i próba komunikacji wzajem."

Reżyseria: Szymon Kaczmarek
Scenariusz: Małgorzata Szczerbowska
Współpraca scenograficzna: Kaja Migdałek, Bajka Tworek

Występują:
Małgorzata Szczerbowska, Szymon Kaczmarek

Nagroda Aktorska dla Małgorzaty Szczerbowskiej na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Scenicznej "Windowisko 2015" w Gdańsku.

Spektakl zrealizowany w ramach rezydencji w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego.

---

Małgorzata Szczerbowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu. W latach 1996-1999 pracowała w Teatrze Pieśń Kozła, a latach 2000-2004 w Teatrze Dramatycznym w Opolu. W 2001 roku za rolę Psa w "Sytuacjach rodzinnych" (w reżyserii Marka Fiedora) otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie. Od 2005 roku wykłada w Policealnej Szkole Aktorskiej Art-Play w Katowicach. Współpracuje z Michaił Czechow Studio London i PWST we Wrocławiu. Jest liderem warsztatów aktorskich i wokalnych. Od 2013 organizuje i prowadzi Intensywne Kursy Aktorskie INKA we Wrocławiu. Od 2010 aktorka Teatru Boto. Za scenariusz do spektaklu "Całoczerwone" otrzymała nagrodę na Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku w 2013 roku, a w 2014 roku była nominowana do Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i została finalistką 20 Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie).


Szymon Kaczmarek wyreżyserował m.in. "Poskromienie złośnicy" Williama Szekspira w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (wyróżnienie na Festiwalu Szekspirowskim w 2009 roku), "Ewangelię" na podstawie Ewangelii św. Jana w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jedną z trzech części spektaklu "blogi.pl" w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie (Grand Prix Festiwalu Teatralnego BLOGTXT w austriackim Grazu), performans taneczny "Keret" z kolektywem Harakiri Farmers (najlepszy spektakl konkursu "Nowe Sytuacje" w ramach Malta Festival 2008). Współpracuje ze scenografką Kają Migdałek i dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim, z którymi wystawił m.in.: "Nasze miasto" Thorntona Wildera w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie i "Jądro ciemności" Josepha Conrada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jego ostatnie realizacje to m.in.: "Samuel Zborowski" w Teatrze Nowym w Łodzi, "Versus" Rodriga Garcíi w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz "Granica" Zofii Nałkowskiej w Teatrze Polskim w Poznaniu. Pracował jako asystent Krystiana Lupy i Pawła Miśkiewicza.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery

 • Czyż in memoriam Czyż in memoriam
  Spektakl odwołany

  terminy: 13 czerwca, 14 czerwca, 16 czerwca

  premiera: 20 listopada 2020

  wystawia: Opera Bałtycka

 • Koncert Sylwestrowy 2020 Koncert Sylwestrowy 2020
  bilety 60 - 280
  Kup bilet

  terminy: 31 grudnia, 2 stycznia, 3 stycznia,

  premiera: 31 grudnia 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny

 • Mistrz i Małgorzata Mistrz i Małgorzata
  bilety 60 - 200
  Kup bilet

  terminy: 5 września, 6 września, 9 września,

  premiera: 5 września 2020

  wystawia: Teatr Muzyczny