stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Leną Ledoff - promocja książki i koncert

W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie z Leną Ledoff - pianistką, kompozytorką i pisarką. Podczas wieczoru artystka będzie promować najnowszą książkę "My psy, czyli czapka admirała Yamamoto", napisaną wraz z aktorem Przemysławem Dąbrowskim.

Spotkanie zostanie wzbogacone koncertem fortepianowym w wykonaniu Leny Ledoff.

O książce

Miejskie wysypisko śmieci położone obok nowego osiedla zamieszkuje kilkanaście psów. Każdy z nich trafił tam z innego powodu, każdy jest kimś innym, niż tylko zwykłym kundelkiem. Jeden z członków sfory, bardzo starty pies, pamięta początki wysypiska. Ludzie wyrąbali drzewa, nawieźli gruzu i śmieci, a jego wyznaczyli do pilnowania. Tę historię często opowiada towarzyszom:

"Ty, Kulawy, zostaniesz tu kierownikiem! - powiedzieli. Liczymy na twoją odpowiedzialność, sumienie i (...) solidność! Właśnie tak powiedzieli: liczymy na twoją solidność! Wsiedli do samochodów i odjechali. A ja zostałem, żeby tu wszystkiego pilnować. Tak było." (...)

Pewnego dnia na drzewie obok wysypiska pojawia się kot należący do jednego z ważnych mieszkańców osiedla i zmienia sytuację sfory.

Niełatwą egzystencję psów z wysypiska przerywa kocia opowieść o magicznej czapce zdolnej spełniać życzenia. Gdyby mieć taką, można by rozwiązać problemy wszystkich bezdomnych czworonogów! Nie wiadomo tylko, czy ona naprawdę istnieje. Kot, który o niej opowiada, twierdzi też, że ma dyplom lekarza weterynarii, jacuzzi w domu oraz prawdziwie japoński rodowód. Kto go jednak wie? Może czapka admirała Yamamoto faktycznie potrafi odmienić psi los?

Sylwia Skorstad, źródło: teatralny.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym polskim mieście oficjalnie zainaugurowano obchody polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2011 roku?

 

Najczęściej czytane