stat

Spotkanie z Agata Wawryniuk (1 opinia)

  • sobota, 19 stycznia 2013,
    godz. 19:00
  • Cafe Fikcja Gdańsk, al. Grunwaldzka 99/101 (Antresola)
  • wstęp wolny

W imieniu Cafe Fikcja zapraszam na spotkanie z Agatą Wawryniuk, które odbędzie się 19. stycznia, o godzinie 19.00. Będzie to nie tylko promocja jej komiksu pt. "Rozmówki polsko-angielskie", ale także wernisaż prac autorki. Poniżej szczegóły.

Noworocznie zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie oraz wernisaż. Ba! Startujemy z komiksem!
19 stycznia, w sobotę, będziemy gościć Agatę Wawryniuk i jej "Rozmówki polsko-angielskie".

">Rozmówki polsko-angielskie< Agaty Wawryniuk to nie tylko błyskotliwa analiza emigracji zarobkowej. Za pół wieku ten komiks opowie więcej o naszej współczesności niż telewizyjne czy internetowe archiwa." (Przekrój)

"To lektura obowiązkowa dla każdego, kto zarabiał w funtach, jadł jogurty po 9 pensów i klął w kolejce przed pośredniakiem." (Wysokie Obcasy)

"Rozmówki polsko-angielskie" to autobiograficzna powieść graficzna Agaty Wawryniuk, rysowniczki i graficzki.
Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski.

Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. "Rozmówki polsko-angielskie" - zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem - są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszą siedzibą Teatru Muzycznego był...?