• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Agata Wawryniuk (1 opinia)

W imieniu Cafe Fikcja zapraszam na spotkanie z Agatą Wawryniuk, które odbędzie się 19. stycznia, o godzinie 19.00. Będzie to nie tylko promocja jej komiksu pt. "Rozmówki polsko-angielskie", ale także wernisaż prac autorki. Poniżej szczegóły.

w każdą środę (do 27.06), godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 25 zł
Noworocznie zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie oraz wernisaż. Ba! Startujemy z komiksem!
19 stycznia, w sobotę, będziemy gościć Agatę Wawryniuk i jej "Rozmówki polsko-angielskie".

">Rozmówki polsko-angielskie< Agaty Wawryniuk to nie tylko błyskotliwa analiza emigracji zarobkowej. Za pół wieku ten komiks opowie więcej o naszej współczesności niż telewizyjne czy internetowe archiwa." (Przekrój)

"To lektura obowiązkowa dla każdego, kto zarabiał w funtach, jadł jogurty po 9 pensów i klął w kolejce przed pośredniakiem." (Wysokie Obcasy)

"Rozmówki polsko-angielskie" to autobiograficzna powieść graficzna Agaty Wawryniuk, rysowniczki i graficzki.
Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski.

Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. "Rozmówki polsko-angielskie" - zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem - są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Opinie (1)

  • ciekawe co madrego powie

    komiks był ok, ale arcydziełem fabularne ani sztuki graficznej nigdy nie zostanie. taka tam opowiastka do przejrzenia w poczekalni miedzy pacjentami do doktora

    • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?