Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Śpiąca królewna (4 opinie)

teatr lalek teatr dla dzieci
kasy:
58 351-15-12
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
3 marca 2012
czas trwania:
45 min.
5.4 17 ocen 1 10
Teatr Stacja Szamocin
Śpiąca królewna
na podstawie baśni braci Grimm

Spektakl dedykowany widzom od lat 2 do 102.

Baśń "Śpiąca królewna", spisana przez braci Grimm, opowiada historię pary królewskiej, której urodziła się córeczka. Szczęśliwi rodzice wydali wielką ucztę, zaproszono na nią wróżki z całego królestwa. Zapomniano o jednej, która urażona rzuciła zaklęcie na królewnę: w piętnastym roku życia, dziewczyna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w stuletni sen. Król chcąc uchronić dziecko, kazał zniszczyć w państwie wszystkie wrzeciona. Niestety, gdy dziewczynka dorosła, znalazła się w wieży, gdzie stara kobieta przędła płótno. Dziewczynka ukłuła się i pogrążyła się we śnie a wraz z nią całe królestwo. Po stu latach przybył młody królewicz i odczarował pocałunkiem królewnę. Zbudził się wówczas i cały dwór a wszyscy odtąd żyli długo, długo i szczęśliwie.

Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na tle płynnie przewijającego się zwoju scenografii, aktorki przeniosą widzów, nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie. Odkryją także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspiracje i działa oczyszczająco. A zakończenie daje nadzieję i wiarę w miłość oraz w szczęśliwe życie.

Adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska
Projekt i wykonanie lalek: Grażyna Rigall

Obsada:
Luba Zarembińska, Piotr Srebrowski

Recenzja Trojmiasto.pl

W lalkowym świecie królewny - o "Śpiącej królewnie" w Off de BICZ W lalkowym świecie królewny - o "Śpiącej królewnie" w Off de BICZ

W lalkowym świecie królewny - o "Śpiącej królewnie" w Off de BICZ (9 opinii)

Niezwykle piękne lalki, tekst uniwersalnej baśni, wypowiadany z humorem przez dwójkę aktorów, a...

5 marca 2012

Opinie (4)

 • skandal! (opinia sprzed 6 lat)

  dziękuję za ogromne rozczarowanie moje i mojej czteroletniej wnusi!!
  przyjechałyśmy z Gdańska do Gdyni na bajkę śpiąca królewna 26 października na godzinę 16. 30 i co i nic klapa spektaklu na tę godzinę nie ma !!!. już pomijam stracony czas w niedzielę i pieniądze za przejazdy ale najgorsze to był smutek i rozczarowanie małego Dziecka!!!!
  bardzo dziękuję za miłą rozrywkę! a tak poza tym to lepiej nie organizujcie nic dla dzieci jeżeli to ma tak wyglądać SKANDAL i jeszcze te godziny dla kogo są 10 rano szkodaże nie 6 rano!

  • 3 1

 • dla kogo ten teatr? (1) (opinia sprzed 7 lat)

  Pomyslałam - pójdę z dzieckiem! Ale patrząc na repertuar zastanawiam się dla kogo ten Teatr bo chyba dla niepracujących... Dlaczego nie ma spektakli w weekendy???

  • 2 3

  • wekend (opinia sprzed 6 lat)

   Przecież 30 marzec to weekend. Trzeba czytać ze zrozumieniem ;)

   • 1 0

 • SUPERR (opinia sprzed 8 lat)

  Bardzo dobre przedstawienie przenosi dzieci i dorosłych w bajkowy świat przy tym bawiąc do łez.Lalki fantastyczne i co najważniejsze miło spędzony czas z dziećmi za rozsądne pieniądze. Dla wykonawców wielkie brawa od dzieci na stojąco chyba nic więcej nie trzeba mówić.

  • 3 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery