stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Słowa nasycone doświadczeniem. Andrzej Szewczyk z kolekcji Simulart

Wystawa dostępna jest do 28 lutego 2021 roku w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Czynna od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-19:00. Kuratorem wystawy jest Cezary Pieczyński. Wystawa zorganizowana we współpracy z Galerią Piekary oraz Kolekcją Simulart.

Pamiętam też o biegunie - "Granice mego języka wyznaczają granice mego świata" [L. Wittgenstein]; ale też nie mogę rozbroić przeświadczenia poety, że: "... są słowa, którymi można widzieć, słowa-oczy i słowa-ręce, którymi można pracować" [W. Chlebnikow]. Takie słowo stwarza RÓWNOCZEŚNIE nową rzecz i nieskończenie delikatną interpretację siebie.
/A. Szewczyk, z kat. wyst.: 4 książki, Galeria Foksal PSP, Warszawa 1979/

Andrzej Szewczyk (1950-2001), jeden z najważniejszych polskich artystów powojennych, wyrażał się zarówno poprzez rysunek, malarstwo (właściwie pisanie obrazów ideowo bliskie pisaniu ikon) i rzeźbę (obiekty), jak realizacje typu environments. Charakteryzowała go wielka erudycja i niezwykle poetyckie spojrzenie na świat.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?