• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rysowanie słowem: warsztaty online z tworzenia scenariusza w ramach medium komiksowego

  • piątek - poniedziałek, 11 - 14 marca 2022
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

Na oferowanych warsztatach zaproszę uczestników do pracy twórczej w ramach medium komiksowego, a ściślej: pracy nad jednym z najwcześniejszych etapów konstruowania opowieści komiksowej: scenariuszem. Krok po kroku przejdziemy przez wiele etapów pracy na scenariuszem komiksowym.

w każdy czwartek (od 09.05 do 16.05.2024), godz. 17:00 - 20:00

Sopot,
Wstęp wolny
Całość warsztatów zostanie podzielona na warstwę teoretyczną oraz praktyczną, zrealizowaną w postaci konkretnych zadań do wykonania: zadania będą miały charakter indywidualny i grupowy. Skrypty z zdaniami zostaną uczestnikom warsztatów dostarczone odpowiednio wcześniej. Dodatkowo, na warsztatach - w ramach przykładów, prezentacji - pojawią się merytoryczne teksty źródłowe, fragmenty scenariuszy i plansz komiksowych.

Na warsztatach przedstawię także inne - poza ścisłą pracą nad scenariuszem - aspekty pracy scenarzysty komiksowego: realia współpracy scenarzysta-rysowniczka/rysownik, produkcja komiksów, publikowanie komiksów, praca zarobkowa scenarzysty komiksowego itd.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- jak zacząć pisanie scenariuszy komiksowym, jeśli się jest osobą początkującą;
- jak rozwijać i pogłębiać umiejętność pisania scenariuszy komiksowych, jeśli się jest twórcą z doświadczeniem w tej dziedzinie;
- jakich korzyści, wartościowych doświadczeń, umiejętności, wiedzy może dostarczyć pisanie scenariuszy komiksowych lub ogólnie praca z medium komiksowym twórcom z innych dziedzin: filmowych, prozatorskich, ilustracyjnych;
- jakie są podobieństwa i różnice między medium komiksowym, filmowym, a prozatorskim;
- czy na byciu scenarzystą komiksowym można zarabiać pieniądze, jakie są możliwości zawodowe scenarzysty komiksowego;
- jaka jest rola scenarzysty komiksowego w projekcie komiksowym poza - rzecz jasna - stworzeniem scenariusza: poszukanie rysowniczki lub rysownika, produkcja komiksu, korekta i uwagi na etapie powstawania ilustracji, kontakt z wydawnictwami, dostępne możliwości druku czy publikacji itd.;
- jak przejść przez wszystkie etapy pracy nad scenariuszem komiksowym (a także nad całym komiksem): od pomysłu, pierwszego obrazu, metafory, przez scenariusz właściwy, korektę, storyboard, szkic, tusz itd.;
- jak na etapie scenariusza stworzyć planszę komiksową i bohatera komiksowego.

Termin i czas trwania warsztatów:
Warsztaty obejmują trzy trzygodzinne spotkania.
11 marca (piątek); godziny: 18.00 - 21.00
12 marca (sobota); godziny: 11.00 - 14.00
14 marca (poniedziałek); godziny: 18.00 - 21.00


Jak zgłaszać się na warsztaty?
Na warsztaty należy zgłaszać się pod adresem mailowym: piotrszulc1983@gmail.com

Kto może wziąć udział w warsztatach?
Każdy zainteresowany - grupa uczestników warsztatów będzie liczyła do trzydziestu osób (z możliwością nieznacznego rozszerzenia).

Czy podczas zgłaszania się lub na same warsztaty trzeba coś przygotować?
Na warsztaty nie trzeba niczego przygotowywać. Wszystko co potrzebne zostanie zawarte w przesłanym uprzednio skrypcie z materiałami i zadaniami.

Czy zgłaszając się na warsztaty trzeba wziąć udział we wszystkich spotkaniach warsztatowych?
Zachęcam do tego - każde ze spotkań warsztatowych będzie posiadało bowiem inny materiał, aczkolwiek nie jest to konieczne.

Czy warsztaty coś kosztują?
Warsztaty są całkowicie bezpłatne.

Prowadzący warsztaty:
Piotr Szulc, urodzony w 1983, autor scenariuszy do filmów aktorsko-animowanych, komiksów, gier miejskich i muzealnych, narzędzi multimedialnych, szkoleń.
Autor kilkudziesięciu projektów warsztatów (koncepcja, prowadzenie) dotyczących pisania scenariuszy, tworzenia komiksów oraz gier, m.in. przy okazji festiwali:
ANIMATION NOW!, CUDAWIANKI, TRANSVIZUALIA, MIASTO SŁOWA, LITERACKI SOPOT, MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSÓW I GIER W ŁODZI.

Projekt realizowany i dofinansowany w ramach programu "Otwarty IKM" ( zgodnie z porozumieniem).

Opinie

Sprawdź się

Co będzie można zobaczyć w NOMUS?