Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Różowy młynek (13 opinii)

kabaret
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
data premiery:
15 czerwca 2012
czas trwania:
1 godz. 40 min. (bez przerw)
Różowy młynek
6.5 27 ocen 1 10
Jeśli ktoś pasjami połyka wszelkiej maści kabaretony i lubi czerstwe dowcipy, znajdzie tu coś dla siebie. Przegląd piosenek ze spektakli Muzycznego, popisy wokalne, niewybredne zagrywki pod publikę i toporny prowadzący. Wielbiciele niewyszukanej rozrywki mają szansę na udany wieczór, inni niekoniecznie.
Różowy młynek

Wieczór kabaretowy Teatru Muzycznego pełen teatralnych niespodzianek. Magiczna podróż dookoła musicalowego świata w anturażu piór, kabaretek i wysokich obcasów.

Potoczne wyobrażenie o początkach kabaretu uruchamia w wyobraźni obraz tandetnych spelunek, nagich ciał tancerek, mrocznych ulic i nocnych barów, w których strumieniami leją się mocne trunki, a zapach dymu rozprzestrzenia się po całym lokalu. I rzeczywiście jest w tym wyobrażeniu sporo prawdy, ale trzeba przy tym pamiętać, że kabaret spośród innych sztuk wyróżniał niezwykle wysoki poziom artystyczny scenicznych produkcji oraz wyjątkowa atmosfera niespotykana nigdzie indziej. Program kabaretowy składał się z kilkunastu niepowiązanych ze sobą numerów - piosenek, monologów, skeczy, poezji, tańca i improwizacji.

Kabaret będący salonem awangardy i narodzin nowych idei zawierał w swoim programie także sztukę satyryczną - żarty, kawały i humoreski. Zderzał ze sobą to co popularne z wysokim poziomem artystycznym i oryginalnymi założeniami awangardy. Aktualna satyra, dowcipna wymiana zdań między wykonawcami a publicznością stanowiła o powodzeniu kabaretowego przedsięwzięcia. Kabaret mógł działać na zasadzie niespodzianki, w której główną atrakcją była spontaniczna improwizacja obecnych na scenie artystów, ale równie często zdarzały się przedstawienia dokładnie zaplanowane, posiadające niezwykle wysoki poziom. Do takich właśnie artystycznych początków kabaretu nawiązuje "Różowy młynek", czyli "Moulin Rouge" po gdyńsku.

Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz
Reżyseria, scenariusz: Maciej Korwin
Przygotowanie choreograficzne: Joanna Semeńczuk
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Szydłowska
Scenografia: Renata Godlewska
Skecze: Tomasz Fogiel

Obsada:
Anna Andrzejewska, Urszula Bańka, Ewelina Dańko, Vilde Valldal Johannessen, Paulina Kroszel, Agnieszka Król, Katarzyna Kurdej, Aleksandra Meller, Alicja Piotrowska, Marta Smuk, Karolina Trębacz, Anna Urbanowska, Marta Vielrose, Tomasz Fogiel, Kamil Frącek, Marek Kaliszuk, Maciej Korwin, Aleksy Perski, Stavros Pittas, Jarosław Rzepiak, Bernard Szyc, Andrzej Śledź, Sebastian Wisłocki

Orkiestra w składzie:
Marcin Bożek (gitara basowa), Elżbieta Deputat (piano), Aleksander Kamiński (saxofony, klarnet), Grzegorz Lewandowski (perkusja), Marcin Pietrzak (piano), Tadeusz Wiśniewski (gitara)

Inspicjent: Ewa Wielebska

Recenzja Trojmiasto.pl

Różowa premiera Muzycznego na koniec sezonu Różowa premiera Muzycznego na koniec sezonu

Różowa premiera Muzycznego na koniec sezonu (34 opinie)

Znane musicalowe (i nie tylko) hity, półnagie tancerki z zespołu Muzycznego oraz czerstwe dowcipy...

16 czerwca 2012

Przeczytaj także

Opinie (13) 1 zablokowana

 • Żenada (opinia sprzed 8 lat)

  Do teatru chodzę regularnie od kilkunatu już lat. Jedne spektakle mnie zachwycały inne mi się po prostu podobały. Ale ten spektakl to jakaś żenada!!! W połowie spektaklu chciałam wyjść, nie mniej jednak zostałam do konca cały czas sie łudząc iż cos sie zmieni. Z przykrością muszę stwierdzić, iz pierwszy raz wyszłam ze spektaklu nie bijąc braw ani razu :-(. Sztuka niskich lotów natomist bilety wysokiej ceny

  • 2 1

 • obskurna scenografia (opinia sprzed 8 lat)

  a raczej jej brak powoduje, że zupełnie nie czuje się kabaretowego klimatu. Gdyby chociaż parę światełek na tych marnych dwóch schodkach...To juz byłaby jakaś namiastka musicalu-kabaretu. A tak-to te gorsety, tiule i pióra na bardzo wyraźnie brudnych czarnych (czemu czarnych? tu widać wyraźnie kurz i ślady butów!!!) deskach wyglądają tak nie na swoim miejscu, jak kryształowy wazon na stoliku w przydrożnym grillu.
  Doskonały pomysł -Besame mucho w hiszpańsko-kaszubskiej wersji
  Swietne tango "vuelvo al sur", a i rosyjski kawałek bardzo dobry na rozruszanie (zwłaszcza nieco starszej) widowni. Chociaż- gdybym zobaczyła w niemieckim czy angielskim kabarecie taki stereotyp Polaka, jak tutaj pokazano Rosjanina, to chyba by mnie to nie śmieszyło, wręcz przeciwnie...

  • 0 0

 • słabe (opinia sprzed 8 lat)

  słabe, słabe, słabe, bardzo słabe. Szkoda czasu i pieniędzy. Tanie występy przeplatane opowiadanymi przez prowadzącego starymi dowcipami o blondynkach. To całe przedstawienie za 72 zł dodam.

  • 1 1

 • Miło spędzony czas.... (opinia sprzed 8 lat)

  Może to nie przedstawienie górnych lotów - ale lekko łatwo i przyjemnie..POLECAM !!!

  • 1 1

 • bylo ciekawe (opinia sprzed 8 lat)

  Bylam dzis na wystepie super spektakl do wyluzowania sie

  • 3 2

 • odpowiednik paryża (opinia sprzed 8 lat)

  Byłem w paryskim młynku i tam też są lepsze i trochę gorsze numery ale ogólnie są kilka lat świetlnych za Gdynią z tyły. Świetna piosenka A. Urbanowskiej

  • 4 2

 • ania dy beściara (opinia sprzed 8 lat)

  • 3 0

 • czy warto? (opinia sprzed 8 lat)

  Czy ktoś może mi powiedzieć, czy warto pójść na ten kabaret. Lubimy musicale, dobry teatr, a tutaj opinie są raczej nie przychylne. Cena też wysoka. Proszę o informacje.

  • 2 0

 • cena (opinia sprzed 8 lat)

  cena biletów nie adekwatna do spektaklu niestety

  • 7 0

 • Mogło być ciekawe (opinia sprzed 9 lat)

  Lekkie łatwe wpadające w oko i ucho po prostu relaks ,niestety prymitywny dowcip dyrektora Korwina obniża poziom spektaklu a szkoda.

  • 15 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery