• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rodzinny Piknik Szantowy, Europejski Dzień Morza - Zejman & Garkumpel, B.O.R.Y

maj 14

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
Rodzinny Piknik Szantowy przy Contrasf Cafe Plaża Śródmieście - Europejski Dzień - Zejman & Garkumpel, B.O.R.Y

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


13.00 - Szanty dla dzieci
14.00 - Konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Czarodziejskie morze"
15.00 - Gry i zabawy morskie
19.00 - 23.00 Szantowa scena muzyczna, wystąpią: B.O.R.Y. , gwiazdą wieczoru będzie Zejman i Garkumpel


Zejman & Garkumpel

Wszystko zaczęło się w 1985, kiedy to zakochany w wodzie Mirek Kowalewski zwany "Kovalem", postanowił ziścić swe muzyczne marzenia. Wraz z przyjacielem wodniakiem, Romkiem Wojciechowskim, założył duet. W tamtych czasach na topie był inny duet: "Simon & Garfunkel". Koval i Romek sparafrazowali tę nazwę i tak powstał "Zejman & Garkumpel". Gitarowe brzmienie i autorskie teksty rodem z "morskich opowieści" ujęły słuchaczy. Początkowo było to dość wąskie grono żeglarzy z klubu "PASSAT" przy ZM URSUS.

Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w tym samym roku (początkowo) duet "Zejman & Garkumpel" zdobył wyróżnienia na Festiwalu "Złoty Kur" w Warszawie za piosenkę "Samantha" oraz na Festiwalu "Wiatrak" w Świnoujściu. Lata 80. upływają Zejmanowi w atmosferze festiwali muzycznych, na których jest zresztą często i wysoko wyróżniany. W 1988 roku zespół wyjeżdża do Niemiec i Francji z "Teatrem Morskim". W 1990 muzycy Zejmana wyjeżdżają w trasę koncertową po ZSRR, a ich występy nabierają coraz większego rozmachu. Rozpoczyna się współpraca Zejmana z ogólnopolską telewizją. Zespół zapraszany jest do popularnych programów takich, jak: "Domowe przedszkole" (TVP1) , "Bezludna Wyspa" (TVP2), "Śpiewające fortepiany" (TVP2), "Od przedszkola do Opola" (TVP1) i inne. Występuje również w radiu: PR 1, PR Białystok, PR Szczecin, PR Olsztyn. Zdobywa nagrodę miesiąca Radia Dla Ciebie.

W 1990 roku pojawiają się pierwsze wydawnictwa muzyczne Zejmana: "Szanty". Potem jest jeszcze lepiej, a w dorobku zespołu znajduje się obecnie 12 wydawnictw. Warto dodać, że Zejman & Garkumpel tworzy nie tylko muzykę dla dorosłych. Wychodząc z pedagogicznego założenia, że muzyka również uczy i wychowuje, Zejman nagrywa serię płyt z piosenkami dla dzieci. Rokrocznie przygotowuje też nowe przedstawienia estradowe dedykowane najmłodszym amatorom wody i piosenki żeglarskiej. Od 1995 roku powstaje 8 muzycznych spektakli dla dzieci. Autorem tekstów jest Mirek Koval Kowalewski, a oprawą muzyczną zajmuje się Zbyszek Murawski. Obaj panowie odpowiadają też za choreografię i reżyserię przedstawień. W 2007 roku wchodzi na kinowe ekrany pełnometrażowy, animowany film dla dzieci, pt. "Wielka wędrówka" z muzyką w wykonaniu Zejmana a skomponowaną przez członków zespołu: Tadeusza Melona i Zbyszka Murawskiego.

Przez ponad 20 lat istnienia Zejman & Garkumpel dał ponad 2000 koncertów, nagrał 12 płyt oraz kilkanaście żeglarskich hitów. Takie piosenki, jak "Samantha", "Szanta dziewicy" czy "Anioły Żywioły", są nie tylko powszechnie znane publiczności, ale i odtwarzane przez innych artystów.

W ciągu tych ładnych kilku lat wielokrotnie zmieniał się skład zespołu oraz brzmienie. Obecnie zespół Zejman & Garkumpel tworzą: Mirek Koval Kowalewski (wokal, gitara), Zbyszek Murawski (gitara, wokal), Monika Szulińska (instrumenty perkusyjne), Adam Rakowski (gitara basowa), Tadeusz Melon (instrumenty smyczkowe) i Marcin Lemiszewski (perkusja). Gościnnie występują z Zejmanem: znakomity akordeonista Jacek Michalak oraz basista Jacek Szuliński.

Aktualnie zespół Zejman & Garkumpel jest w czołówce polskich wykonawców spod znaku marzeń, wiatru i przygody. Swoją pozycję zawdzięcza nie tylko świetnym kompozycjom i mistrzowskim aranżacjom, ale i niesamowitej energii, która emanuje ze sceny podczas każdego koncertu. Występy Zejmana to zawsze wyjątkowe wydarzenie, masa dobrej zabawy i miłe wspomnienia.

"The endu" póki co nie ma, bo wspaniałe przedstawienie musi trwać!



B.O.R.Y.

Zespół B.O.R.Y. czyli Bardzo Oryginalne Ryczące Yndywidua, jest zespołem, który powstał bardzo spontanicznie. Początkowo Tomasz "BORY" Borkowski występował solo a we wrześniu 2004 roku wraz z nim na scenie pojawił się Adam "ENTRANT" Papliński, który wzbogacił brzmienie sceniczne Tomka o dźwięk harmonijki ustnej oraz innych idiofonów języczkowych. Szybko jednak bo już w lutym 2005 r. do duetu dołączył Piotr "BLADY" Adamiecki, który wspomógł duet jako gitarzysta basowy. W lipcu 2005 Tomek (Bory) zaprosił do współpracy "młodą krew" Marka Jusińskiego, który zasiadł za tzw. garami a już jesienią 2005 roku zespół zyskał czaru i wdzięku za sprawą Justyny Lewandowskiej, która przyjęła w listopadzie 2005 roku rolę skrzypaczki.
W tym składzie zespół pokazał się po raz pierwszy oficjalnie na XXV Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską RAFA 2005 w Radomiu zdobywając I nagrodę. Kolejne zmiany z składzie zespołu miały miejsce w styczniu 2006 roku wtedy to miejsce basisty zajął Tomek "MIĄDEK" Miądowicz, a następnie w listopadzie 2006 r. jego miejsce zajął Paweł Barszczewicz.. Od lipca 2007 roku basistą jest Konrad Załęski. Pod koniec wakacji 2008 do zespołu dołączył Bartek Zbroszczyk, natomiast za sterami perkusji od grudnia 2008 roku zasiadł Marek "ZBÓJ" Kułakowski.

Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Polski, ale spotkali się wszyscy w Warszawie i dlatego na co dzień możecie ich usłyszeć głównie w warszawskich tawernach żeglarskich. Koncertują jednak nie tylko w stolicy ale i w całym kraju. Zespół wykonuje muzykę i piosenki o tematyce żeglarskiej nie ukrywając jednak swojego zamiłowania do country, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, a nawet rocka, funky i jazzu. Gramy w tawernach, pubach i restauracjach oraz na licznych imprezach zamkniętych (integracyjnych), piknikach i nie tylko.

Opinie

Sprawdź się

Ile scen posiada obecnie Teatr Wybrzeże?