• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

REDESIGN - cykl warsztatów międzypokoleniowych

maj 11

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
maj 21

wtorek, godz. 17:30

bilety 65 zł
Kup bilet
REDESIGN - cykl warsztatów międzypokoleniowych w ramach projektu Nowy Port. W Centrum

W ramach cyklu międzypokoleniowych warsztatów przybliżona zostanie idea recyclingu, redesigu i upcyclingu. Zadaniem uczestników będzie wyszukanie i reaktywowanie zapominanych przedmiotów, przywrócenie im funkcjonalności, a także nadanie nowego znaczenie.

Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy.
Zapisy na warsztaty: warsztaty@laznia.pl tel. 518 240 845


Camera Obscura
Prowadzenie: Justyna Radziej
Termin: 3 września 2016, godz. 10.00 - 14.00
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami fotografii, a także zgłębią wiedzę na temat działania ciemni optycznej. Za pomocą pudełka, aluminiowej puszki i igły każdy wykona swój własny aparat fotograficzny. Warsztat zakończy się plenerem fotograficznym w przestrzeni Nowego Portu.

Plakaty + Billboard = Torby
Prowadzenie: Karolina Wiórko
Termin: 10 września 2016, godz. 10.00 - 14.00
W wielu instytucjach kultury problem stanowią pozostałości wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych. Uczestnicy warsztatów wykorzystają leżące w magazynach billboardy do stworzenia toreb/plecaków przy wykorzystaniu maszyn krawieckich i technik kaletniczych.

Warsztaty renowacji
Prowadzenie: Paweł Machomet/Rzuć Pan Okiem
Termin: 17-18 września 2016, godz. 10.00 - 16.00
Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat naprawy, szlifowania, oczyszczania, bejcowania oraz tapicerowania mebli. Każdy z uczestników zabierze odnowiony przez siebie mebel do domu.
Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach musisz przynieść własne krzesło/taboret/stoliczek, prześlij jego zdjęcie na info@rzucpanokiem.pl, a otrzymasz informację, czy będziemy mieli wszystkie potrzebne materiały do jego odświeżenia!

Papier, kamień
Prowadzenie: Justyna Radziej
Termin: 24 września 2016, godz. 10.00 - 13.00
Kolejny raz kierując się ideą upcyclingu uczestnicy warsztatów przekształcą wtórne surowce w przedmioty użytkowe. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać własnoręcznie masę papierową, która posłuży do formowania zastawy stołowej - talerzy, mis, sztućców, a także waz i wazonów.

Świetlne instalacje
Prowadzenie: Justyna Radziej
Termin: 1 października 2016, godz. 10.00 - 14.00
Wykorzystując plastykowe butelki i opakowania, różnymi technikami takimi jak wycinanie, klejenie czy stapianie, uczestnicy nadadzą pozornie bezużytecznym przedmiotom nowe życie. Wykonane elementy posłużą do stworzenia instalacji świetlnej na teranie Nowego Portu.

Nowe życie butelek
Prowadzenie: Justyna Radziej
Termin: 8 października 2016, godz. 10.00 - 12.30
Wykorzystanie szklanych butelek i nadanie im nowej funkcji to świetna okazja do spontanicznej akcji sprzątania Nowego Portu. Butelka może stać się wazonem, kloszem do lampy, szklanką lub doniczką. W twórczym recyclingu ogranicza nas jedynie wyobraźnia!




PODSUMOWANIE CYKLU REDESIGN - WARSZTATY DRUKU VINTAGE + SPOTKANIE "DESIGN PO PRZEJŚCIACH"

Podczas podsumowania zostaną zaprezentowane efekty pracy warsztatowej.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w warsztatach druku vintage prowadzonych przez kolektyw Fajne Chłopaki oraz spotkaniu z Emilią Obrzut.



12.00 - 14.00 oraz 14.30 - 16.30 Warsztaty druku vintage - kolektyw Fajne Chłopaki

Podczas warsztatów przybliżone zostaną techniki i metody drukarskie. Uczestnicy zapoznają się z formami druku, takimi jak hot stamping, czyli złocenie na gorąco, sitodruk oraz bostonka - maszyna do druku typograficznego. Za pomocą tych trzech maszyn zostanie wykonany kompletny produkt.

Fajne Chłopaki
"Siedzimy w grafice użytkowej po uszy. Potrafimy nawymyślać ludziom słownie i obrazowo. Ale dzięki temu dowiedzieć się mogą, jak się naprawdę nazywają i jak ich widzimy. Muszą sobie potem poradzić z tym, że spojrzenia innych są skierowane w ich stronę.
Jakby to ujęli lingwistyczni minimaliści, to co robimy nie jest ani Ą ani Ę, jest po prostu O"



17.00 - 18.00 Design po przejściach - spotkanie z Emilią Obrzut - pasjonatką polskiego wzornictwa, pomysłodawczynią profilu Wysoki Połysk, Wystawki oraz Patyny

Podczas spotkania poruszony zostanie temat popularyzacji idei poszukiwania oraz dawania drugiego życia przedmiotom wartościowym, które można odnaleźć na pchlich targach, strychach i internetowych aukcjach. Poruszymy również kulisy powstania profilu Wysoki połysk, Wystawki oraz Patyny.

Wystawka to cyfrowa kolekcja polskiego designu sprzed lat. Pokazujemy urok polskiego projektowania, które lubimy i którym chcemy się dzielić. To miejsce powstało, aby promować rodzime wzornictwo, które prawdopodobnie nie zmieści się w żadnym muzeum.

Patyna powstała z miłości do pięknych przedmiotów i fascynacji ich historiami. Pragnęliśmy stworzyć miejsce, w którym wzornictwo vintage zostanie wyeksponowane w wyjątkowy, niespotykany dotąd sposób. Patyna to pierwsza polska platforma sprzedażowa, stworzona z myślą o przedmiotach vintage, szczególnie polskim wzornictwie z epoki PRL. Jej celem jest popularyzowanie idei poszukiwań pięknych przedmiotów na rynku wtórnym oraz zachęcanie do odtwarzania ich pochodzenia.



Zapisy na warsztaty:
warsztaty@laznia.pl

Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
Nowy Port


Informacje:
www.laznia.pl



Projekt realizowany w ramach zadania Rewitalizacji Nowego Portu w Gdańsku.

Opinie

Sprawdź się

Na dachu którego teatru w sezonie letnim możemy oglądać filmy na wielkim ekranie?