• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poplenerowo / Wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Sankowskiej-Raftopulos

Wyspa Skarbów GAK zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Sankowskiej-Raftopulos "Plenerowo" 5 grudnia 2022 g. 18:00. Ekspozycja wystawy - do 30 grudnia 2022.

mar 1

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

21 marca - 5 kwietnia 2024, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Miejsce: Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3
Wstęp wolny

Poplenerowo to kolejna wystawa Jadwigi Sankowskiej-Raftopulos w Wyspie Skarbów GAK. Tym razem artystka zaprezentuje dzieła powstałe na przestrzeni lat, podczas plenerów artystycznych, które miały miejsce na Podlasiu, m.in. w Goniądzu, Mielniku, Dolistowie, Drohiczynie, Sokole przy Bobrownikach czy Augustowie. Obrazy te będą różniły się zarazem tematyką i formą. Wraz z tegorocznymi pracami artystki, dopełniającymi wystawę, przedstawią swoisty przekrój jej malarskich dokonań.

Jaga Sankowska-Raftopulos - Absolwentka Podstawowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (Wydział Lalkarski w Białymstoku). Aktorka Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. W dziedzinie sztuk plastycznych zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, kolażem. Od 2001 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Wystawy zbiorowe:
Caffe Bazar w Sopocie, Gdański Cotton Club, Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Trójmiasto (2003 r.) i I Triennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Środowisk Wybrzeża Gdańskiego (2004 r.), Wystawa z okazji 100-lecia ZPAP w Gdańsku, Wystawa w Centrum Św.Jana w Gdańsku Swoje pokochajcie sacrum w twórczości artystów Pomorza, w Warszawie, w Chełmsku Śląskim, w Białymstoku, we Wdzydzach Kiszewskich, w Salonie Wielkopolskim, Stacja Orunia. Ostatnie zbiorowe: ZPAP Galeria Forum i GTPS w Filharmonii Bałtyckiej w Gdasku.

Wystawy indywidualne: 2001 2003 Klub Aktora Mariacka w Gdańsku, Klub Podróżników w Sopocie, Wyspa Skarbów GAK (2011-2013), w 2016 w gdańskiej siedzibie ZPAP wystawa aktów Kolory XX. Ostatnia wystawa w 2022 r.w Muzeum Morskim w Gdańsku.
Nagrody: w 2010 oznaczona brązowym medalem Gloria Artis, laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w Dziedzinie Kultury w 2016, medal Prezydenta Miasta Gdańska (Paweł Adamowicz), Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z rąk Aleksandry Dulkiewicz w 2022.

Patronat medialny:
Gdańsk.pl, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk.

ZAPRASZAMY!
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Dom Kultury / Galeria / Muzeum
ul. Turystyczna 3, Gdańsk Sobieszewo
tel. 58 323 91 15, wyspaskarbow.gak.gda.pl

 

Opinie

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?