• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie masz prezentu? Rozwiązanie last minute: bilet-prezent

Magda Mielke
21 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Święta Bożego Narodzenia w dawnym Gdańsku
Bilet-prezent to dobre rozwiązanie, gdy nie wiemy, co podarować drugiej osobie. W większości przypadków możemy taki voucher kupić online, ale teatry oferują go też w klasycznej, eleganckiej wersji. Bilet-prezent to dobre rozwiązanie, gdy nie wiemy, co podarować drugiej osobie. W większości przypadków możemy taki voucher kupić online, ale teatry oferują go też w klasycznej, eleganckiej wersji.

Święta już tuż-tuż. Jeśli jeszcze nie pomyśleliście o prezentach, to najwyższa pora to zrobić. Na internetowe zamówienia jest już za późno, a w centrach handlowych trzeba liczyć się z tłokiem i staniem w kolejkach - nie tylko do kas, ale i do sklepów. Prostym, szybkim i ciekawym rozwiązaniem może być otwarty bilet-prezent. Tego typu oferta w trójmiejskich teatrach jest bardzo szeroka.Repertuar trójmiejskich teatrów


Czy korzystałe(a)ś z otwartego biletu do teatru?

Bilet-prezent ma wiele zalet. Jest bardzo wygodną i bezpieczną formą prezentu dla obdarowującego, jak i obdarowanego. Przede wszystkim adresat takiego prezentu sam wybiera spektakl w dogodnym dla siebie terminie, rezerwując miejsca w kasie teatru. Nie ma więc ryzyka, że kupimy bilety na tytuł, który został już przez tę osobę obejrzany albo wycelujemy w niedogodny termin.

Poza tym takie rozwiązanie jest zwykle o wiele lepsze niż kupowanie "na siłę" czegoś, co jest niepraktyczne albo może okazać się nietrafione. Dajemy możliwość przeżycia niecodziennych emocji, wieczoru pełnego radości bądź wzruszeń. To zwykle dużo lepsze niż kolejny bibelot.

Teatr Wybrzeże

Jak co roku bilet-prezent oferuje Teatr Wybrzeże. Taki voucher jest ważny przez rok od daty zakupu i obowiązuje wyłącznie na spektakle Teatru Wybrzeże (nie obowiązuje na spektakle gościnne, specjalne oraz premiery). Bilet można nabyć w gdańskiej kasie biletowej oraz na stronie internetowej teatru w cenie 110 zł dla dwóch osób i 70 zł dla jednej osoby. Nawet po upływie terminu ważności bilet można wykorzystać za dopłatą 11 zł od miejsca. Bilet zakupiony na stronie internetowej należy wydrukować samodzielnie.

Bilet-prezent w Teatrze Wybrzeże kosztuje 110 zł dla dwóch osób i 70 zł dla jednej osoby. Bilet-prezent w Teatrze Wybrzeże kosztuje 110 zł dla dwóch osób i 70 zł dla jednej osoby.
Teatr Miniatura

Wyjątkowe zaproszenie, wzorem ubiegłych lat, oferuje też Teatr Miniatura. Wybierając taką opcję samemu, można określić liczbę wejść na przedstawienia teatru - od jednego do czterech w cenach kolejno: 40, 80, 120 i 160 zł. Zaproszenie może więc zostać wykorzystane przez samego obdarowanego, ale może on również zaprosić osobę towarzyszącą. Taki bilet zachowuje ważność na wszystkie spektakle z repertuaru Teatru Miniatura, z wyjątkiem premier oraz spektakli gościnnych. Rezerwacji miejsca można dokonać telefonicznie. W tym przypadku należy szczególnie pilnować terminu ważności - otwarty bilet ważny jest jedynie przez dwa miesiące od daty zakupu.

Czytaj także: Rozbłysk Dady w niecodziennej scenerii. O "Drganiach jednej struny"

Opera Bałtycka

Również Opera Bałtycka ma w ofercie kartę podarunkową na dowolną kwotę, którą można wykorzystać na spektakl. Karta jest ważna rok od zakupu.

Opera Bałtycka ma w ofercie kartę podarunkową na dowolną kwotę. Opera Bałtycka ma w ofercie kartę podarunkową na dowolną kwotę.
Gdański Teatr Szekspirowski

Karta Pełna Wrażeń to elegancki i uniwersalny voucher na wydarzenia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jest dostępna w dwóch wariantach cenowych - 90 i 50 zł. Droższa uprawnia do jednorazowej wymiany na dwa bilety, tańsza do wymiany na jeden bilet na dowolnie wybrane wydarzenie organizowane przez teatr w ciągu roku od momentu jego zakupu.

Karta pełna wrażeń to propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Karta pełna wrażeń to propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
Teatr Muzyczny

Teatr Muzyczny proponuje vouchery, czyli bilety otwarte na dowolny spektakl odbywający się na Dużej Scenie. Nie dotyczy to premier, Koncertu Sylwestrowego oraz spektakli gościnnych. Koszt takiego vouchera wynosi 150 zł i odpowiada on wymianie na jeden bilet. Można go nabyć na stronie internetowej i w kasie teatru. Okres ważności vouchera wynosi rok. Po upływie tego terminu voucher traci ważność.

Teatr Miejski w Gdyni

Również w Teatrze Miejskim w Gdyni widzowie mogą skorzystać z biletu-prezentu. Co istotne, taki voucher do kupienia jest wyłącznie w kasie teatru, a jego cena wynosi 70 zł dla jednej osoby lub 140 zł dla dwóch osób. By go zrealizować, należy skontaktować się z teatrem i zarezerwować miejsca na wybrany przez siebie spektakl. Rezerwacja miejsc odbywa się na podstawie wolnych miejsc, więc nie warto zwlekać z decyzją zbyt długo.

Zobacz także: Zaczytane Trójmiasto. Lokalne nowości literackie

Teatr Gdynia Główna

Również Teatr Gdynia Główna ma w swojej ofercie otwarte zaproszenia, które są ważne do 30 czerwca 2022 r. Ich cena wynosi 80 zł w przypadku vouchera na jedno przedstawienie dla dwóch osób lub 40 zł w przypadku vouchera na jedno przedstawienie dla jednej osoby. Zaproszenie można nabyć za pośrednictwem strony internetowej.

Voucher do Teatru Gdynia Główna można kupić w wersji dla dwóch osób (80 zł) lub dla jednej osoby (40 zł).

Voucher do Teatru Gdynia Główna można kupić w wersji dla dwóch osób (80 zł) lub dla jednej osoby (40 zł).
Konsulat Kultury

Konsulat Kultury w tym roku w swojej ofercie nie ma otwartych biletów na spektakle, ale ma do zaoferowania inne kulturalne prezenty. Zarówno w kasie Konsulatu Kultury, jak i na stronie internetowej znajdziecie takie pomysły na świąteczne podarunki, jak m.in.: płyta z muzyką ze spektaklu "Śpiewająca lokomotywa", książka "Więcej niż musical. Teatr Wojciecha Kościelniaka", gra rodzinna Monopoly, edycja Gdynia, książka "Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej" czy Kwartalnik Artystyczny "Bliza".

Kulturalne prezenty znajdziecie w ofercie Konsulatu Kultury. Kulturalne prezenty znajdziecie w ofercie Konsulatu Kultury.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Jak nazywa się kolorowa, modułowa instalacja, która znajduje się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?

 

Najczęściej czytane