stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nick Wadley w Gdańsku - nowa wystawa w ŁAŹNI 2 w Nowym Porcie (2 opinie)

Ponad 100 prac brytyjskiego historyka sztuki i rysownika Nicka Wadleya, będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Gdańsku Nowym Porcie (13 grudnia 2018 - 27 lutego 2019). Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 13 grudnia o godzinie 18:00 (wstęp wolny).

Relacja z imprezy

Nick Wadley był wybitnym historykiem sztuki, a przy tym niezwykle wrażliwym obserwatorem rzeczywistości. W miejscach publicznych -  pociągach, poczekalniach, na ulicy znajdował inspiracje do swoich prac.

- Rysunki Nicka Wadleya są pełne inteligentnego humoru, jednocześnie zabawne i niepokojące. W ŁAŻNI 2 w Nowym Porcie zaprezentujemy cały, bogaty przekrój prac tego brytyjskiego artysty - mówi Emila Golnik z CSW ŁAŹNIA, koordynatorka wystawy.

Na wystawie Nick Wadley w Gdańsku zaprezentowane zostaną m.in. satyryczne rysunki publikowane w latach 90. w prasie brytyjskiej, książki różnych autorów z jego ilustracjami, a nawet... gablota osobliwości zawierająca drobne przedmioty wykonane przez artystę.

Wystawie w Nowym Porcie będą towarzyszyć warsztaty dla dorosłych: 2 i 3 lutego członkowie polskiego oddziału grupy Loesje poprowadzą zajęcia z kreatywnego pisania i redakcji tekstów. Z kolei 16 i 17 lutego odbędą się warsztaty z animacji  - Robert Turło oraz Mateusz Kozłowski wspólnie z uczestnikami spróbują ożywić grafiki Nicka Wadleya. Zapisy na oba wydarzenia rozpoczną się w styczniu.

O artyście:
Nick Wadley (1935-2017): brytyjski historyk sztuki i rysownik. Ukończył studia artystyczne w Kingstone School of Art. oraz Courtauld Institute w Londynie. W latach 1970-1985 kierował Wydziałem Historii Sztuki londyńskiej Chelsea School of Art. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych poświęconych historii sztuki, był autorem ilustracji do wielu książek oraz kuratorem wystaw Romana Cieślewicza i Franciszki Themerson. Jego rysunki były prezentowane m.in.
w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Japonii i Argentynie.

Kuratorka: Jasia Reichardt
 
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE:
Oprowadzanie z audiodeskrypcją: 13 grudnia, 18:00
Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym: 15 grudnia, 16:00
Oprowadzanie po wystawie dla mieszkańców Nowego Portu: 17 stycznia, 18:00
Warsztaty dla dorosłych z Loesje: 2-3 lutego 2019*
Warsztaty dla dorosłych z animacji: 16-17 lutego 2019*
Lekcje sztuki dla grup szkolnych*
*na warsztaty i lekcje sztuki obowiązują wcześniejsze zapisy

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?