• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nick Wadley w Gdańsku - nowa wystawa w ŁAŹNI 2 w Nowym Porcie (2 opinie)

Ponad 100 prac brytyjskiego historyka sztuki i rysownika Nicka Wadleya, będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2 w Gdańsku Nowym Porcie (13 grudnia 2018 - 27 lutego 2019). Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 13 grudnia o godzinie 18:00 (wstęp wolny).

cze 30

niedziela, godz. 12:00

bilety 35 zł
ulgowy 25 zł

15 czerwca - 15 września 2024, godz. 11:00

bilety 12 zł
ulgowy 10 zł
Nick Wadley był wybitnym historykiem sztuki, a przy tym niezwykle wrażliwym obserwatorem rzeczywistości. W miejscach publicznych -  pociągach, poczekalniach, na ulicy znajdował inspiracje do swoich prac.

- Rysunki Nicka Wadleya są pełne inteligentnego humoru, jednocześnie zabawne i niepokojące. W ŁAŻNI 2 w Nowym Porcie zaprezentujemy cały, bogaty przekrój prac tego brytyjskiego artysty - mówi Emila Golnik z CSW ŁAŹNIA, koordynatorka wystawy.

Na wystawie Nick Wadley w Gdańsku zaprezentowane zostaną m.in. satyryczne rysunki publikowane w latach 90. w prasie brytyjskiej, książki różnych autorów z jego ilustracjami, a nawet... gablota osobliwości zawierająca drobne przedmioty wykonane przez artystę.

Wystawie w Nowym Porcie będą towarzyszyć warsztaty dla dorosłych: 2 i 3 lutego członkowie polskiego oddziału grupy Loesje poprowadzą zajęcia z kreatywnego pisania i redakcji tekstów. Z kolei 16 i 17 lutego odbędą się warsztaty z animacji  - Robert Turło oraz Mateusz Kozłowski wspólnie z uczestnikami spróbują ożywić grafiki Nicka Wadleya. Zapisy na oba wydarzenia rozpoczną się w styczniu.

O artyście:
Nick Wadley (1935-2017): brytyjski historyk sztuki i rysownik. Ukończył studia artystyczne w Kingstone School of Art. oraz Courtauld Institute w Londynie. W latach 1970-1985 kierował Wydziałem Historii Sztuki londyńskiej Chelsea School of Art. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych poświęconych historii sztuki, był autorem ilustracji do wielu książek oraz kuratorem wystaw Romana Cieślewicza i Franciszki Themerson. Jego rysunki były prezentowane m.in.
w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Japonii i Argentynie.

Kuratorka: Jasia Reichardt
 
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE:
Oprowadzanie z audiodeskrypcją: 13 grudnia, 18:00
Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym: 15 grudnia, 16:00
Oprowadzanie po wystawie dla mieszkańców Nowego Portu: 17 stycznia, 18:00
Warsztaty dla dorosłych z Loesje: 2-3 lutego 2019*
Warsztaty dla dorosłych z animacji: 16-17 lutego 2019*
Lekcje sztuki dla grup szkolnych*
*na warsztaty i lekcje sztuki obowiązują wcześniejsze zapisy

Opinie (2)

 • Wstyd

  Kazdy wstyd pobudza w nas czesc iskry by to co nas doskwiera i ubolewa na kolana nas rzucajac co krokow kilka,dajac motor by budzic waleczny instynkt i do gory dlon i walcz do kres dnia by dac obraz ze sie da bez utraty sil,zostajac u dna, Rada S.K.

  • 0 0

 • w czwartek czy 13.02.2019r ??

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Hardziej Studio z Gdyni prowadzone przez Patryka Hardzieja zajmuje się: