• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Muzyka Bez Granic (2 opinie)

Najnowszy projekt perkusisty Tomasza Łosowskiego, Zagan Acoustic oraz Trio Mexicanu-Dziecic-Radulescu zobaczymy podczas kolejnego wieczoru koncertowego w Teatrze Leśnym.

mar 28

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
kwi 28

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 50 zł
Kup bilet
Tomasz Łosowski Acoustic Trio
Tomasz Łosowski - perkusja
Piotr Lemańczyk - kontrabas, gitara basowa
Szymon Łukowski - saksofon altowy

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Zagan Acoustic
Paweł Zagańczyk - akrodeon
Joachim Łuczak - skrzypce
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski - kontrabas

Mexicanu-Dziedzic-Radulescu
Marian Mexicanu - akordeon
Madalin Radulescu - kontrabas
Krzysztof Dziedzic - perkusja


Informacje o muzykach:

Acoustic Trio jest najnowszym projektem perkusisty Tomasza Łosowskiego, który poszerzył swój muzyczny dorobek, oscylujący do tej pory w stylistyce fusion, pop i rock o zupełnie nową jakość - akustycznego jazzowego trio bez instrumentu harmonicznego.

Grupa zadebiutowała na przełomie 2014 i 2015 roku w elbląskim klubie "Mjazzga", a wkrótce potem zarejestrowała materiał, na który złożyły się kompozycje Piotra Lemańczyka i Szymona Łukowskiego, osadzone w stylistyce współczesnego jazzu. Wydany przez sopocką wytwórnię Soliton album został doceniony przez krytyków muzycznych, a na portalu Polish-Jazz Blogspot był albumem lipca 2015. W programie trio pojawiają się fragmenty ściśle zaaranżowane, jak i bazujące na swobodnej improwizacji co sprawia, że muzyka grupy jest wielobarwna, nieprzewidywalna i pozwala na odnalezienie wielu różnych muzycznych smaków w ramach jednego projektu.

Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka - od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje, zarejestrowane na debiutanckiej płycie zatytułowanej "3:1". Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu - przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą. Na początku 2015 roku ukazała się druga płyta "Folk&Roll", zawierająca utwory polskich kompozytorów napisane z myślą o zespole. Muzykom towarzyszy na niej Krzesimir Dębski, a krążek otrzymał szereg entuzjastycznych recenzji.

Zagan Acoustic jest nie tylko doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Muzycy występują również na czołowych festiwalach muzycznych w Polsce, a także na Litwie, Słowacji, w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość kwartetu prezentowana była nieraz w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Otwarta formuła zespołu sprawia, że współpracuje on ze znakomitymi solistami, zespołami czy orkiestrami. W ostatnim czasie zespół otrzymał wyróżnienie za kunszt wykonawczy na festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Mexicanu-Dziedzic-Radulescu
MARIAN MEXICANU ur. 1972 roku w Bukareszcie (Rumunia). Gra na akordeonie od 7 roku życia. Grę na instrumencie rozpoczął zupełnie przez przypadek. Kiedy był dzieckiem poprosił ojca o rower a ten przyniósł mu inny prezent - akordeon. Nie znając nut poświęcił całe swoje dzieciństwo ćwicząc wiele godzin dziennie by osiągnąć mistrzowski poziom. Jako wirtuoz akordeonu Marian Mexicanu podróżuje po całym świecie grając wszelkiego rodzaju muzykę, począwszy od muzyki cygańskiej poprzez jazz, na muzyce klasycznej kończąc. Od 6 lat mieszka w USA. Grał dla Chucka Norrisa, Jean-Cloude Van Damme'a, Chicka Corea i wielu innych. Koncertował m.in z Gheorghe Zamfirem i wieloma orkiestrami symfonicznymi. Jest także kompozytorem muzyki do trzech filmów i dwóch animacji, w tym do wyjątkowego filmu o życiu rumuńskich cyganów podczas Holocaustu. Po raz pierwszy był w Polsce podczas niedawnej trasy koncertowej z Nigelem Kennedym.

MADALIN RADULESCU ur. 1991 roku w Bukareszcie (Rumunia). Rozpoczął naukę w wieku 7 lat od gry na skrzypcach. Po 4 latach zmienił instrument na kontrabas. Skończył Akademię Muzyczną w Bukareszcie. Pomimo młodego wieku koncertował już z wieloma znanymi muzykami: Damian Draghici, Roby Lakatos czy Bobby McFerrin.

KRZYSZTOF DZIEDZIC ur. 1975 roku w Bielsku-Białej. Grę na perkusji rozpoczął dopiero w wieku 15 lat (najpierw uczył się na fortepianie) jednak bardzo szybko wypracował swój indywidualny, specyficzny styl gry by stać się jednym z najlepszych polskich perkusistów. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy'ego. Z wybitnym skrzypkiem koncertuje po całym świecie od Sydney po Los Angeles.

Informacja o biletach

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Teatrze Leśnym przed koncertami.

Opinie (2)

 • Nie można przegapić takiego koncertu!

  Nazwisko Łosowski mówi samo za siebie, wreszcie kawałek dobrej muzyki a nie pożali się Boże KOMB... przez dwa II

  • 2 1

 • Mexicanu to prawdziwa

  Wszyscy ok., ale Marian Mexicanu to osobowość nr 1 tego koncertu.
  Ja specjalnie z Lublina wybieram się na ten koncert.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Ile rejsów pod polską banderą odbył Dar Pomorza?

 

Najczęściej czytane