• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Multimedialne regały na Długim Targu

Łukasz Stafiej
26 czerwca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych.

Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, aby z multimedialnych regałów na Długim Targu w Gdańsku bezpłatnie lub po promocyjnej cenie pobrać legalną muzykę, książki, filmy i gry komputerowe. Akcja "Kultura na Widoku" zorganizowana przez fundację Legalna Kultura potrwa do połowy sierpnia.



Otwarcie akcji "Kultura na widoku" w siedzibie IKM uświetnili swoją obecnością m.in. Natalia Niemen, Dorota Miśkiewicz, Mirosław Baka i Wojciech Mazolewski. Otwarcie akcji "Kultura na widoku" w siedzibie IKM uświetnili swoją obecnością m.in. Natalia Niemen, Dorota Miśkiewicz, Mirosław Baka i Wojciech Mazolewski.
Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. By dostać do nich dostęp, należy połączyć się z udostępnioną na Długim Targu darmową siecią Wi-Fi, uruchomić w swoim smartfonie lub tablecie aplikację do odczytu QR kodów i przyłożyć telefon do kodu przy wybranym tytule lub otworzyć podany link w przeglądarce internetowej.

- Połowa udostępnionych materiałów jest bezpłatna, pozostałe można zakupić po promocyjnych cenach. Nie może być tak, że wszystko w kulturze jest bezpłatne. Trzeba pamiętać, że im powszechniejszy będzie dostęp do legalnych źródeł, tym twory kultury będą tańsze - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura, która podobne multimedialne regały ustawia w całej Polsce. - Wszystkie utwory pochodzą z legalnego źródła.

Na wirtualnych półkach regałów znajdziemy zarówno najnowsze bestsellery, jak i klasykę. Obok piosenek Franka Sinatry pobrać można najnowszy przebój zespołu Daft Punk, obok książek Norwida - kryminalne bestsellery Jo Nesbo, obok kinowego hitu "Jak zostać królem" - stare filmy nieme.

- Na jednym z regałów zatytułowanym "Wolność nie ma granic" znaleźć można dokumenty z  czasów "Solidarności": wydane w latach 1976-1989 podziemne gazety, ulotki i plakaty, archiwalne zdjęcia, pocztówki, koperty, znaczki czy nawet kartki zakupowe - dodaje Jakubowska. - Do 25. rocznicy odzyskania wolności w Polsce nawiązujemy nie bez przyczyny. Do 1989 roku artyści tworzyli kulturę nielegalnie, a odbiorcy nielegalnie z niej korzystali. Wywalczona wolność daje nam prawo do swobodnego i legalnego dostępu do kultury.

Multimedialne regały akcji Kultura na Widoku działają przez całą dobę. Na Długim Targi korzystać będzie można z nich do 15 sierpnia. Podobnie jak z ich sopockich odpowiedników, które w połowie lipca staną na Placu Przyjaciół Sopotu i przed wejściem na molo.

Legalna Kultura to ogólnopolska fundacja, która zajmuje się promowaniem legalnych internetowych źródeł z muzyką, filmem czy grami komputerowymi. Na stronie fundacji znajdziemy bazę niemal 600 takich miejsc w sieci.

Otwarcie multimedialnych regałów na Długim Targu.

Miejsca

Opinie (24)

  • Ktoś musiał nieźle skasować, na tej darmowej akcji.

    • 2 0

  • To jakaś idiotka

    "Do 1989 roku artyści tworzyli kulturę nielegalnie, a odbiorcy nielegalnie z niej korzystali" - czyli wg tej kretynki wszystkie utwory np. Hłaski, Komedy, Niemena, Wajdy, Beksińskiego czy innych były nielegalne? Bilety sprzedawano nielegalnie? Kina, teatry i koncerty też były nielegalne? Czyli, że uczestniczyłem ja i moje pokolenie w nielegalnych zgromadzeniach i kradłem? A jednocześnie sprzedaje nielegalne dzieła i chce za to kasę, czyli jest paserką.
    Albo ją leczcie, albo zamknijcie - skąd tę pokrakę intelektualną wykopali? Może to nasz Hibernatus? Tyle, że ten z filmu L. de Funes'a był sympatyczny i śmieszny, a ta baba to porażka pod każdym względem.

    • 0 0

  • Gdańsk prezentuje się biednie, smutno i brudno.

    Dzisiejszy spacer po Starówce i Śródmieściu przygnębił mnie. Jest coraz gorzej. Popękane płyty chodnikowe. Nie ma ani jednej ulicy z porządną nawierzchnią. Wszechobecne lumpeksy, teraz zakamuflowane nazwami typu "Pełna szafa".
    Na Długiej dziesiątki handlarzy tandetą. Jakieś podskakujące zwierzaki, ręcznie dziergane skarpetki, koszmarna biżuteria. Nachalni naganiacze do knajp nie dają przejść spokojnie. Pirat krąży jakby nigdy nic, kpiąc sobie z władz i policji. Świeże grafiti na murach. Korki nieprawdopodobne i żadnego pomysłu na poprawę sytuacji. W tej ciasnocie jeszcze pozwężano pasy ruchu żeby wyznaczyć ścieżki rowerowe z bezkolizyjnymi (!!) przejazdami przez skrzyżowania. Takiego absurdu jak teraz na Hucisku to nie ma w żadnym mieście.
    Może mieszkańcy powinni zafundować władzom miasta bilety 2-giej klasy do Wrocławia . Żeby sobie popatrzyli .

    • 5 1

  • I co tam niby można sobie pobrać? Lewacki bełkot?

    • 1 1

  • Jakie za darmo, jest napisane gra czy książka bezpłatnie, a jak podajesz maila i klikasz link to się okazuje, ze trzeba płacić

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Co to są rzygacze?

 

Najczęściej czytane