• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Motus Animi Continuus - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
40 min.
data premiery:
7 czerwca 2019
w ramach wydarzenia:
11. Gdański Festiwal Tańca 2019
10
5 ocen

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Motus Animi Continuus
Gdański Festiwal Tańca / rezydencja/premiera

Rezydencja/premiera 45+

Koncept: Ewa Wycichowska
Wykonanie: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk, Krzysztof Raczkowski
Muzyka: Aldona Noster
Video: Daniel Stryjecki

---

Małgorzata Matuszewska jeśli chodzi o taniec jest człowiekiem renesansu; zajmuje się pantomimą, butoh i tańcem jazzowym. Serce oddała technikom tańca hiszpańskiego i jako jedyna tancerka flamenco w Polsce zajęła się propagowaniem form dawnych i classico espanol. Jest założycielką Teatru Tańca NTF, gdzie realizuje autorskie projekty i wciąż doskonali swoje umiejętności, między innymi u Evy Yerbabueny, Leszka Bzdyla i prof. Ewy Wycichowskiej. W Klubie Żak pracowała w ramach projektu rezydencja/premiera nad projektem Infantka.

Agnieszka Noster to niezwykle doświadczona tancerka. Ze Śląskim Teatrem Tańca była od samego początku, brała udział w pierwszej premierze w 1992 roku i pozostała w zespole przez cztery lata. Następnie pracowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, była solistką szczecińskiej Opery na Zamku, współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca i wieloma polskimi artystami. Swoją wiedzę przekazywała na licznych warsztatach i zajęciach kierunku Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest także aktywnym fotografem po poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

Iwona Olszowska to żywiołowa i energiczna artystka, która wiedzę zdobywała w centrach tańca i na uczelniach USA i Kanady. W 1987 roku założyła Eksperymentalne Studio Tańca. Ta eksperymentalna strona ruchu cały czas jest podstawą jej działań: realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance i site specific. Swoimi doświadczeniami dzieli się w ramach niezwykle licznych warsztatów i zajęć, między innymi w Polskim Teatrze Tańca, krakowskiej PWST, Hurtowni Ruchu czy Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Była wielokrotnie nagradzana za osobowość sceniczną i konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej.

Jacek Krawczyk to jeden z najbardziej pracowitych i skromnych artystów polskiego tańca. Od 1998 roku, po prawie dziesięciu latach pracy w legendarnym już Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, współtworzy Sopocki Teatr Tańca. Realizuje spektakle inspirowane malarstwem, poezją i muzyką, charakteryzujące się dbałością o kostiumy i estetykę dzieła. Jego język ruchowy zaczerpnięty z tai - chi i sztuk walki jest niezwykle precyzyjny i elegancki. Za swoją twórczość, w marcu tego roku został uhonorowany medalem Gloria Artis.

Krzysztof Raczkowski rozpoczął karierę taneczną w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, po trzech latach dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca i wkrótce został solistą. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie pracował z Johannem Kresnikiem w Teatrze Choreograficznym. Od 2004 roku jest niezależnym tancerzem i choreografem tworzącym dla oper, teatrów dramatycznych, teatrów tańca oraz telewizji, między innymi w Teatrze Wielkim i poznańskim Teatrze Polskim.

Recenzja Trojmiasto.pl

Przeczytaj także

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery