• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Mistrzowskie warsztaty tańca z Katarzyną Skawińską i Andrzejem Morawcem

Sopocki Teatr Tańca i Teatr na Plaży zapraszają na MISTRZOWSKIE WARSZTATY TAŃCA.

maj 19

niedziela, godz. 10:00, 11:30

bilety 48 zł
ulgowy 19 - 37 zł
Kup bilet

w każdą środę (do 26.06), godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 180-220 zł
Program warsztatów:
piątek 16 września:
16.00 - 18.00 warsztat z Andrzejem Morawcem
18.00 - 20.00 warsztat z Katarzyną Skawińską

sobota 17 września:
10.00 - 12.00 warsztat z Katarzyną Skawińską
12.00 - 14.00 warsztat z Andrzejem Morawcem

niedziela 18 września:
10.00 - 12.00 - warsztat z Katarzyną Skawińską
12.00 - 14.00 - warsztat z Andrzejem Morawcem

Trzy dni z Katarzyną Skawińską (Kraków) i Andrzejem Morawcem (Gdańsk), to wyjątkowe spotkanie na dopracowanie swojej techniki tanecznej i ogromną taneczną przyjemność.

Warsztat jest przeznaczony dla tancerzy na poziomie zaawansowanym i średniozaawnasowanym.

Sylwetki pedagogów:
Katarzyna Skawińska
- choreograf (teatr, film) i nauczyciel tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca DF, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w Kulturze na UJ w Krakowie Pierwsze doświadczenia tanecz­ne zdobywała w Krakowie w Teatrze Tańca KONTRAST Jacka Tomasika, w zespole Profesor Janiny Strzembosz - uczennicy Isadory Duncan oraz w szkole Ruth Page w Chicago.

W 1990 roku założyła Teatr Tańca DF, dla którego stworzyła około czterdziestu au­torskich przedstawień tanecznych. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach tańca w Polsce i za granicą. Zasadą pracy choreografa jest otwartość na współpracę z przedstawicielami innych dziedzin sztuki.

Jako pedagog Skawińska współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju, wykładając w ramach kursów oraz warsztatów technikę tańca współczesnego i kompozycję dla tancerzy, aktorów i instruktorów tańca. Katarzyna Skawińska jest również autorką licznych projektów edukacyjno-artystycznych. Współzałożycielka i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego w Bytomiu; współzałożycielka Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej; członkini International Dance Council-CID UNESCO (od 2004).

Współpracuje też z wieloma instytucjami kultury m.in.: Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Nowohuckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Sztuki Edukacji Artystycz­nej, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Zespół Pie­śni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA.

Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za pracę pedagogiczną i artystyczną oraz nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa.

Andrzej Morawiec
- doktor sztuki, tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu. Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Był instruktorem i choreografem Sekcji Akrobatyki Sportowej AZS AWF w Katowicach i wykładowcą katowickiej Państwowej Akademii Muzycznej na wydziale Rytmiki. Wcześniej, pedagog tańca klasycznego i współczesnego oraz twórca licznych prac choreograficznych dla Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, prezentowanych w kraju i za granicą. Tam też założył Tom Bombadil Dance Company, a choreografia Loa w wykonaniu tego zespołu zdobyła wyróżnienie II Gdańskich Debiutów Młodych Choreografów w 1997 roku.

Od września 2001 roku nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzył "Trójmiejską Korporację Tańca" zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach, której realizował się głównie jako tancerz solowy. Jego choreografie były wystawiane na scenach różnych teatrów w Polsce - między innymi: Jeden dzień pełen: myśli... słów... i ciszy w Państwowej Operze i Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Kartka z albumu - XVIII Warsztaty Operowe w Tatrze Wielkim w Poznaniu, Na szkle malowane w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Loa i Ubidojne Wachełka w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu, P®UDER-ja w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, Zwłoki dla Teatru Dada von Bzdülöw w Gdańsku, "Do It" w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku, Sarny i "Cztery tańce" do muzyki Karola Szymanowskiego w Kieleckim Teatrze Tańca, w spektaklu Jak wam się podoba w Teatrze Polskim w Warszawie, reżyseria Jarosław Kilian, Sny o wolności z okazji XXX-lecia NSZZ Solidarność w Stoczni Gdańskiej. Trzy utwory w dawnym stylu do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Repertuar solowy: Co mi w duszy gra - II Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej - Warszawa 2001, Ociec, Tancerz - Anex _Solo Dance Festival, Podusia, Kamol, Do It - duet minus 1 - Trójmiejska Korporacja Tańca. Laureat nagrody PEGAZA za zdobycie I miejsca na I Krajowym Konkursie Promocji Artystycznych - Łódź 2000, w kategorii Taniec i II nagrody na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej - Warszawa 2001, w kategorii Ruch sceniczny, za choreografię Co mi w duszy gra.

W 2005 wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W 2014 odznaczony odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zgłoszenia:
rezerwacje.stt@gmail.com

W nagłówku prosimy umieścić:
WARSZTATY Skawińska i Morawiec
lub
WARSZTATY Skawińska
WARSZTATY Morawiec
w zależności od wybranych zajęć.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, prosimy wpłacać na konto:
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot
Polska
NIP: 585-13-98-175
REGON: 192815546
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    150-250 zł
Karnet na wszystkie zajęcia (12 godzin zajęć): 250 zł
Karnet na wybrany warsztat jednego pedagoga (6 godzin zajęć): 150

Tancerze biorący wcześniej w co najmniej dwóch warsztatach z cyklu Spotkania ze Sztuką Tańca, mają zniżkę 25 zł warsztat.

Opinie

Sprawdź się

Na budynku Centrali Grupy ERGO Hestia umieszczono rzeźbę lecących ptaków. Jej autorem jest wybitny współczesny polski rzeźbiarz, wykładowca akademicki. Kto?

 

Najczęściej czytane