• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Michał Kusz + Galago

Jamowe czwartki w Sopocie to już tradycja, a my postaramy się ją godnie kontynuować! Zapraszamy na BOTO Jam Sessions czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej i awangardowej.

maj 31

piątek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 50 zł
przedsprzedaż 40 zł
Scena BOTO jest otwarta dla każdego, jednak każda przestrzeń potrzebuje swojego gospodarza, a w tym tygodniu będzie nim Michał Kusz (BIELIZNA, Ikenga Drummers, PUSZ Pąki białych róż, MARIA KA), który zaprosił do grania założycieli jednego z pierwszych polskich zespołów reggae - GALAGO i wystąpią w składzie:

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Jan Erszkowski - perkusja, instrumenty perkusyjne,
Michał Erszkowski - gitara basowa,
Michał Kusz - gitara, mandolina
& goście


Wstęp: 10 zł
Muzycy biorący udział w jam session - wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja: rezerwacja[at]boto.art.pl

***
Michał Kusz, gitarzysta, muzyk sesyjny. Karierę zaczął grając w studenckim zespole Słodki Całus Od Buby. Od 1995 związany z grupą Bielizna. Razem z formacją wydał album Utwory Wybrane w 1997. Jako muzyk występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalach: Hair (prapremiera w 1999), Jesus Christ Superstar (premiera w 2000), Sen nocy letniej (premiera w 2001). W 2003 był gitarzystą w grupie Tomasza Łosowskiego, z którą nagrał płytę C.V. W 2004 jako gitarzysta wystąpił na płycie Leszka Możdżera Pub 700. Jest członkiem zespołu Larry'ego Oke Ugwu Ikenga Drummers, Bielizna, Pusz i Maria Ka.

***
Galago, Bracia Erszkowscy: Michał i Jan, absolwenci wydziału malarstwa gdańskiej ASP. Swoją edukację muzyczną, rozpoczęli od bluesa, w szkole średniej, mniej więcej w 1970 roku. W połowie lat 70-tych, po raz pierwszy zetknęli się z muzyką reggae i od tego momentu, można datować ich przygodę z nurtem "roots reggae". Niezależnie od zmieniających się mód i trendów, ta przygoda trwa nieprzerwanie od roku 1975, kiedy to bracia dokonali rejestracji swoich pierwszych nagrań, w czasie sesji nazwanej "Orginal". W zależności od nagromadzenia się coraz to nowego materiału muzycznego, w warunkach domowego studia, na przestrzeni lat 1975-2000, dokonywali kolejnych sesji nagraniowych, co zaowocowało powstaniem 22 kaset.

W 2009 r. bracia Galago wraz z Larrym Okay Ugwu, reaktywowali skład pod nazwą Dreadless Lions, w składzie: Larry Okay Ugwu - wokal, Grzegorz Zając (Ś.P.) - gitara, Janek Mróz - inst. klawiszowe, Michał "Galago" Erszkowski - bass, Jan "Galago" Erszkowski - perkusja. Gościnnie na pojedynczych koncertach z Dreadless, występowali zaproszeni muzycy (Przemysław Dyakowski - sax, Wojciech Staroniewicz - sax, Tomasz Gadecki - sax, Paweł Hulisz - trąbka, Leszek Możdżer - inst. klawiszowe) Jedynym oficjalnym zapisem koncertu braci Erszkowskich, jest rejestracja koncertu "Solidarity anti Apartheid", jako "Rocka's Delight", w postaci dwóch nośników: kaseta ze ścieżką dźwiękową, oraz kaseta VHS.

Opinie 1 zablokowana

Sprawdź się

W którym teatrze Paweł Huelle był kierownikiem literackim?