• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
Wydarzenie aktualne
Plener Literacki w Gdyni
PATRONAT

Literackie Lato | Plener czytelniczy 2024

Lato rozpoczyna się z książką w Sopocie. Zapraszamy 15 czerwca na Plener czytelniczy i 10-lecie Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybywają co roku do Sopotu młodzi miłośnicy i miłośniczki literatury. Plener Czytelniczy w parku Hestii, organizowany 15 czerwca br., to nie tylko okazja, żeby z rozpocząć lato, ale poznać też autorki książek wyróżnionych w 4. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii. Plenerowe atrakcje łączą w sobie zabawę i edukację, dzięki którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje czytelnicze i artystyczne zainteresowania. Tegoroczne wydarzenie jest częścią obchodów 10-lecia Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Plener czytelniczy 2024 - programW programie tegorocznego Pleneru Czytelniczego znalazło się wiele atrakcji, rozmów i warsztatów, które łączą literaturę i sztukę. W parkowych przestrzeniach odbędzie się ponownie gra literacka, a także aktywności ruchowe. Na uczestników i uczestniczki pleneru czeka ponownie wyjątkowy swap książkowy oraz warsztaty z Fundacją Integralia. Oprócz tego wydarzenie będzie doskonałą okazją, żeby zapoznać się z najnowszą rzeźbą, ustawioną w parku Hestii - to rzeźba autorstwa Julii Woronowicz, która powstała w oparciu o wizję artystyczną Raportu Rocznego Grupy ERGO Hestia 2021 pt. "Współbycie. Historia Kuksonii Giętkiej". Tytułowa kuksonia to najstarsza roślina lądowa, która dała początek znanym nam dzisiaj roślinom i zwierzętom. Rzeźba jest hołdem złożonym wartościom płynącym z przynależności do świata natury.

Wstęp na Plener Czytelniczy i udział w we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Szekspirowskiego odbyła się w 2023 roku?