• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lato rozpoczyna się z książką w Sopocie. Plener czytelniczy Fundacji Artystycznej Podróż Hestii

11 czerwca 2024 
Opinie (1)
W programie tegorocznego Pleneru Czytelniczego znalazło się wiele atrakcji, rozmów i warsztatów, które łączą literaturę i sztukę. W programie tegorocznego Pleneru Czytelniczego znalazło się wiele atrakcji, rozmów i warsztatów, które łączą literaturę i sztukę.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybywają co roku do Sopotu młodzi miłośnicy i miłośniczki literatury. Plener Czytelniczy w parku Hestii, organizowany 15 czerwca br., to nie tylko okazja, żeby z rozpocząć lato, ale poznać też autorki książek wyróżnionych w 4. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii. Plenerowe atrakcje łączą w sobie zabawę i edukację, dzięki którym dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje czytelnicze i artystyczne zainteresowania. Tegoroczne wydarzenie jest częścią obchodów 10-lecia Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.Każda nowa edycja Pleneru Czytelniczego pozwala w przyjaznym parkowym otoczeniu zapoznać się z tym, co w literaturze dla dzieci i młodzieży najlepsze. W tym roku na plenerowej scenie pojawią się autorki czterech z pięciu nominowanych książek: Maria Strzelecka, Karolina Lewestam, Katarzyna Ryrych i Natalia Szostak.

Wydarzenie otwarte jest dla mieszkanek i mieszkańców Trójmiasta, turystów, a także tych wszystkich osób, które kochają książki.

- Plener Czytelniczy to już taka mała sopocka tradycja. W parku Hestii spotykamy się po raz czwarty, promując w rodzinnej atmosferze literaturę dla młodych czytelników i czytelniczek. W tym roku łączymy literackie i artystyczne atrakcje. Jak zawsze poznamy bowiem autorów i autorki książek nominowanych do Nagrody Literacka Podróż Hestii, ale nasze wydarzenie jest też częścią obchodów 10-lecia Fundacji Artystyczna Podróż Hestii - mówi Maria Rosa, prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii i dyrektorka biura marketingu i PR Ergo Hestii.

Moc atrakcji podczas Pleneru CzytelniczegoW programie tegorocznego Pleneru Czytelniczego znalazło się wiele atrakcji, rozmów i warsztatów, które łączą literaturę i sztukę. W parkowych przestrzeniach odbędzie się ponownie gra literacka, a także aktywności ruchowe. Na uczestników i uczestniczki pleneru czeka ponownie wyjątkowy swap książkowy oraz warsztaty z Fundacją Integralia.

Oprócz tego wydarzenie będzie doskonałą okazją, żeby zapoznać się z najnowszą rzeźbą, ustawioną w parku Hestii - to rzeźba autorstwa Julii Woronowicz, która powstała w oparciu o wizję artystyczną Raportu Rocznego Grupy Ergo Hestia 2021 pt. "Współbycie. Historia Kuksonii Giętkiej". Tytułowa kuksonia to najstarsza roślina lądowa, która dała początek znanym nam dzisiaj roślinom i zwierzętom. Rzeźba jest hołdem złożonym wartościom płynącym z przynależności do świata natury.

Wstęp na Plener Czytelniczy i udział w we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Literackie Lato | Plener czytelniczy 2024

w plenerze, wieczór literacki, spotkanie

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Spoko inicjatywa

    ;)

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pobożni i cnotliwi. Dawni gdańszczanie w zwierciadle sztuki (1 opinia)

(1 opinia)
20 zł
spotkanie, wystawa, warsztaty

Kultura ludowa Pomorza Gdańskiego

wystawa

Wystawa "Kajko, Kokosz i inni"

wystawa

Sprawdź się

Sprawdź się

Z jakim miastem związana jest Magdalena Grzebałkowska - specjalistka od reportaży biograficznych, laureatka wielu nagród, finalistka Nagrody Literackiej Nike?

 

Najczęściej czytane