stat
Impreza już się odbyła

Let's Rock - Lech Janerka w ECS

Lech Janerka, wokalista, basista, autor tekstów, jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki niezależnej - oprowadzi po wystawie stałej ECS, opowie o swoich projektach muzycznych, odpowie na pytania zwiedzających!

4 września 2020 - 31 stycznia 2021, godz. 10:00

Wstęp wolny
maj 21-23

piątek - niedziela, godz. 16:00

Lech Janerka | Na scenie debiutował, wraz ze swoją żoną Bożeną, pod koniec lat 70., występując na festiwalach studenckich. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, rok później nagrał jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka "Klaus Mitffoch". Znalazły się na nim m.in. utwory: "Strzeż się tych miejsc", "Jezu, jak się cieszę", "Śpij aniele mój". W 1984 roku Janerka opuścił Klausa Mitffocha i rozpoczął działalność solową, czego efektem była płyta "Historia podwodna" ze znanymi do dziś "Konstytucjami". Śpiewa o niezależności artystycznej, w swoich utworach stosuje zabawy słowne, neologizmy, w groteskowy sposób opisuje rzeczywistość. Za piosenkę "Rower" oraz album "Fiu fiu" z 2002 roku Janerka otrzymał Fryderyki. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski.

Informacja o biletach

Wstęp wolny - wymagana rezerwacja: ecs.gda.pl/letsrock

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto na początku był liderem legendarnego działającego w Gdańsku teatrzyku Bim-Bom, z którego wywodzą się m.in: Jacek Fedorowicz i Alina Afanasjew?