• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Letnie wieczory u Menonitów | Wieczór Ukraiński

1 lipca wystartowała kolejna edycja "Letnich wieczorów u Mennonitów" odbywających się w sali koncertowej Cappelli Gedanensis przy ul. Menonitów 2a. Tegorocznymi gośćmi zespołu będą wybitni polscy i zagraniczni wokaliści oraz instrumentaliści, wśród których znajdą się również muzycy z Ukrainy. W trakcie upalnych letnich wieczorów wykonane zostaną m.in. kompozycje F. Chopina, H. Wieniawskiego, A. Piazzolli oraz wiele innej znakomitej muzyki.

w każdą niedzielę (do 28.08), godz. 16:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Kup bilet
sie 18

czwartek, godz. 19:00

Wstęp wolny
WIECZÓR UKRAIŃSKI:
Elvira Yefymenko, sopran
Mykola Yefymenko, tenor
Valeriy Filipov, śpiew, gitara, fletnia Pana, piła, harmonijka

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


ELVIRA I MYKOLA JEFYMENKO to śpiewająca para, soliści-wokaliści z Ukrainy. Śpiewali na deskach Dnieprskiego Teatru Opery i Baletu i Filharmonii Dniepr, a także na scenie Krzywego Rogu Teatru Dramatu i Komedii Muzycznej. Oprócz występów solowych śpiewali w chórach kameralnych i operowych. W repertuarze artystów znajdują się arie z oper i operetek, romanse, pieśni ludowe, a także popularne piosenki popowe.

VALERIY FILIPOV urodził się 19 kwietnia 1962 r. w Kijowie. Z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne w klasie gitary a następnie w roku 1986 Kijowskie Konserwatorium im. P. Czajkowskiego uzyskując dyplom w trzech specjalnościach - wykonawca koncertowy, dyrygent, nauczyciel gry na gitarze klasycznej. Już jako wyróżniający się student koncertował w wielu miastach dawnego ZSRR - Mińsku, Rydze, Symferopolu, Jałcie. Występował także w Czechosłowacji - Pradze i Bratysławie. W ramach akcji kulturalnej, po likwidacji następstw awarii atomowej w Czarnobylu, został oddelegowany tam latem 1986 r. na koncerty. W 1991 r. Valeriy Filipov został laureatem ogólnoukraińskiego konkursu gitarowego w Doniecku. Koncertował nie tylko w swojej ojczyźnie - Ukrainie, lecz także w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Dani i na Litwie. W 2004 r. został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Gry Na Instrumentach Unikatowych w Starogardzie Gdańskim.Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?