• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Letni koncert Orkiestry Vita Activa

Zapraszamy do Muzeum Gdańska - sala Dworu Artusa przy Długim Targu na Letni Koncert ORKIESTRY VITA ACTIVA.

W programie koncertu, który odbędzie się w zabytkowych wnętrzach Dworu Artusa, znajdują się utwory o bardzo różnym charakterze - od transkrypcji muzyki klasycznej, kompozycje Ludwiga van Beethovena, po standardy z repertuaru światowego Quincy Jonsa.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Dyrygują: Mirosława Lipińska, Robert Bracki
Słowo o muzyce i zespole: Ryszard Popowski

ORKIESTRA VITA ACTIVA - to wyjątkowy 35 osobowy zespół. Składa się z pasjonatów muzyki - osób z niepełnosprawnościami i wolontariuszy. Współpracuje z profesjonalnymi artystami i solistami. Istnieje od 1995 roku. Efektem systematycznej pracy jest bogaty repertuar, działalność koncertowa, a przede wszystkim promocja talentów i potencjału artystycznego osób z niepełnosprawnościami.
Orkiestra ma w swym dorobku 290 koncertów. W Polsce i Europie prezentowała muzykę w 64 miastach. Za granicą występowała między innymi w Niemczech, Francji, Włoszech, Litwie.

Orkiestra gra na instrumentach perkusyjnych melodycznych: dzwonkach koncertowych, wibrafonach, ksylofonach, marimbie. Dopełnienie brzmienia dają kontrabasy i kotły orkiestrowe. Orkiestra używa także wiele instrumentów niemelodycznych: różnej wielkości bębny, talerze, odmiany instrumentów kolorystycznych (guiro, cabasa, tempelbloki, china bars, crotale, klawesy i wiele innych), często egzotycznego pochodzenia.

Orkiestra działa w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Gdańsku. Działalność ORKIESTRY VITA ACTIVA jest trwałym składnikiem gdańskiej i polskiej kultury muzycznej. Dzięki tej działalności osoby z niepełnosprawnościami są współtwórcami współczesnej kultury muzycznej wzbogacając ją o niekonwencjonalne formy ekspresji artystycznej.

Na podstawie doświadczeń z działalności OVA powstał ośrodek edukacji kulturalnej na osnowie muzycznej - Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnościami - ECEKON. W ośrodku dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, przygotowują się do czynnego uczestnictwa w amatorskim ruchu muzycznym, w tym do działalności w Orkiestrze Vita Activa. Więcej informacji o ośrodku zamieszczono na stronie www.ecekon.pl

Koncert Orkiestry jest wydarzeniem niekonwencjonalnym, zaskakującym różnorodnością i oryginalnością brzmienia prezentowanej muzyki. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa niezapomniany wieczór.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Znana polska ilustratorka Anita Głowińska jest autorką: