Patronat

Księga Dżungli (2 opinie)

musical
Bilety
Kup bilet 35 - 60
kasy:
58 661-60-00, 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  paź 13
  Wtorek, 13 października
  godz. 9:30
  Lokalizacja
  Teatr Muzyczny - Nowa Scena
  Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  paź 13
  Wtorek, 13 października
  godz. 12:00
  Lokalizacja
  Teatr Muzyczny - Nowa Scena
  Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
 • Bilety
  Cena normalna: 50 zł
  Cena ulgowa: 35 zł
  Kup bilet
  paź 14
  środa, 14 października
  godz. 9:30
  Lokalizacja
  Teatr Muzyczny - Nowa Scena
  Gdynia, pl. Grunwaldzki 1
Księga Dżungli
na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga

DLA DZIECI OD 5 ROKU ŻYCIA

"Księga dżungli" to najnowsza propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin. Akcja spektaklu przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, Mowgli.

Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych? Czy jest szansa na odnalezienie przyjaciół w dziczy? Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: "dorosłych".

Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, (bez pompy, zadęcia i moralizatorskiego tonu) akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie... Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości ?

Wśród postaci zobaczymy: Czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa,szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Będzie to więc również przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

Historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie - posługując się językiem musicalu - Jakub Szydłowski. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował rolą Clouda Bukowskiego, w pamiętnej realizacji musicalu: "Hair" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Obecnie z powodzeniem realizuje musicale i spektakle muzyczne w kraju.

Porywająca muzyka Jakuba Lubowicza, sprawdzonego kompozytora wielu spektakli muzycznych, między innymi musicalu: "Piloci", oraz zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, widowiskowa choreografia Pauliny Andrzejewskiej i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko.

Reżyseria i scenariusz: Jakub Szydłowski
Muzyka: Jakub Lubowicz
Kostiumy i charakteryzacja: Dorota Sabak
Scenografia i oświetlenie: Grzegorz Policiński
Choreografia: Paulina Andrzejewska

Obsada:
MOWGLI - Marceli Józefowicz / Jakub Mrowiec / Hubert Kunc / Adam Kordowski
BAGHEERA - Izabela Pawletko / Beata Kępa
TABAKA - Jakub Brucheiser / Renia Gosławska
BALUŚ/ AKELA - Bernard Szyc, Andrzej Śledź
KAA - Mateusz Deskiewicz / Krzysztof Dzwoniarski
OJCIEC WILK - Tomasz Gregor / Aleksy Perski
MATKA WILCZYCA - Karolina Trębacz / Katarzyna Więcek
SHERE KHAN - Tomasz Więcek, Rafał Ostrowski
MAŁPA/WILK 1 - Aleksandra Meller
MAŁPA/WILK 2 - Katarzyna Kurdej
MAŁPA/WILK 3 - Krzysztof Wojciechowski

Opinie (2) 2 zablokowane

 • teatr muzyczny dzieciom

  Zakup biletów graniczy z cudem,albo pół roku wcześniej albo wcale...

  • 3 0

 • To jest jakiś żart z tymi spektaklami dla dzieci w Teatrze Muzycznym

  Do pażdziernika praktycznie brak miejsc na jakikolwiek spektakl. Wszystkie na "czarno" w sprzedaży online - czyli "miejsce zajęte".

  Kto to wykupuje jeszcze przed premierą? Firmy? Szkoły? Po co w ogóle umieszczać w kalendarium, skoro biletów kupić i tak nie można?

  • 15 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery