stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

W tym roku przypada setna rocznica urodzin królowej swingu, Elli Fitzgerald. Z tej okazji Krystyna Durys zdobywczyni legendarnej Złotej Tarki, uczestniczka największego festiwalu jazzowego na świecie Java Jazz Festival specjalnie dla Ladies' Jazz Festival przygotowała koncert Krystyna Durys celebrates Ella Fitzgerald.

Relacja z imprezy

lut 6

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 79 - 159 zł
Kup bilet
lip 31

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 100 zł
Kup bilet

Krystyna Durys w 2012 r. założyła kwintet poruszający się w jej ukochanej stylistyce ery swingu. W 2014 r. zdobyła pierwszą nagrodę, legendarną Złotą Tarkę w konkursie wokalnym podczas 44. Międzynarodowego "Old Jazz Meeting" w Iławie.

jazz - koncerty w Trójmieście


We wrześniu 2016 r. wydała swoją pierwszą płytę pt. "Tribute To Ladies Of Jazz", która zebrała znakomite recenzje, podbijając serca słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych w całej Polsce oraz uzyskując nominacje w kategoriach: Polska Płyta Jazzowa Roku 2016 w plebiscycie magazynu Jazz Press czy Album Roku 20166 ankiety Jazz Top. Pochodzący z płyty utwór "Them There Eyes" znalazł się w TOP 10 roku 2016 r. listy TOP JAZZ Radia PiK (Pomorze i Kujawy), a "Almost Like Being In Love" dotarł do drugiego miejsca tej samej listy w maju 2017 r.

W 2017 r. prezentowała się kilkukrotnie podczas największego festiwalu jazzowego na świecie Java Jazz Festival w Indonezji wraz ze swoim zespołem oraz z Ron King Big Band (USA). W tym samym roku odebrała następujące nominacje w kategoriach: Nowa Nadzieja Melomanów Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu, Nowa Nadzieja ankiety Jazz Top oraz Wokalistka Roku.

Na Ladies' Jazz Festival artystka wystąpi z największymi przebojami swojej gwiazdy, Elli Fitzgerald i zapowiada, że podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które wykonywała jedynie Ella, takie jak: "A-Tisket A-Tasket", uważany za utwór w większości jej autorstwa, czy "You'll Have To Swing It (Mr Paganini)" z cytatem scatu Elli oraz takie, które były mocno z nią kojarzone dzięki jej unikatowym wykonaniom: "It Don't Mean A Thing (If It Ain't Got That Swing)", "Caravan", "Mack The Knife", za który Ella otrzymała 2 nagrody Grammy, czy "Take The A Train", w którym w jednym z nagrań na żywo wykonała 5 chorusów solo".

Opinie (1)

  • polecam...!

    młoda, zdolna utalentowana.... Warto się wybrać

    • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port jest:

 

Najczęściej czytane