Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Królowe - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny monodram
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
2 godz. 5 min. (z przerwą)
w ramach wydarzenia:
22. Festiwal Szekspirowski
Królowe
10.0 1 ocena 1 10
Bea von Malchus, Niemcy
Królowe

Elżbieta I i Maria Stuart w walce o angielski tron. Tego wieczoru to Elżbieta I pociąga za sznurki. Za to Maria Stuart ma dynamit, którym wysadzi swojego męża w powietrze. Świetnie! Zasłużył sobie! Elżbieta wprawdzie nie ma męża, ale ma szafot - na który Maria będzie musiała się wspiąć. Jeszcze nie teraz.

W międzyczasie, królowie uwięzieni są w garderobie, Szkoci w plisowanych spódniczkach, galopują przez wrzosowiska, malutcy katoliccy szpiedzy wymiotują na swoje buty, a Fryderyk Schiller zastanawia się, czy kiedykolwiek czytał "Marię Stuart". Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz.... ale musisz zobaczyć "Królowe". To jest i szkockie, i brytyjskie, i pełne muzyki!

Bea von Malchus
- niezależna aktorka i reżyserka, z wykształcenia magister filologii germańskiej i historii. Od 1981 roku na stałe związana jest z różnymi teatrami w Niemczech i Szwajcarii jako aktorka, dramaturg, reżyser i pisarz. Bea potrafi, jak nikt, opowiadać historie. Szybka zmiana roli, zabawne miny i imponujące różnorodnością głosy charakteryzują jej styl. To, co najbardziej interesuje reżyserkę i jednocześnie aktorkę to prosta forma, brak dekoracji i żywy, bezpośredni kontakt z publicznością. Obecnie w jej repertuarze jest dziewięć indywidualnych spektakli teatralnych, powstałych w oparciu o powszechnie znane teksty m. in. "Henryk VIII", "Śpiąca królewna", "Siedem grzechów głównych", "Nibelungi" czy "Shake Lear".

Reżyseria, koncepcja, tekst i wykonanie: Bea von Malchus

Recenzja Trojmiasto.pl

Festiwal Szekspirowski bez Złotego Yoricka. Podsumowanie Festiwal Szekspirowski bez Złotego Yoricka. Podsumowanie

Festiwal Szekspirowski bez Złotego Yoricka. Podsumowanie (17 opinii)

Festiwal Szekspirowski jest dla miłośników teatru jak ciasto, którego każdy kawałek ma smakować...

6 sierpnia 2018

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery