• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Królowe - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny monodram
kasy:
58 551-50-40, 301-13-28
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
2 godz. 5 min. (z przerwą)
w ramach wydarzenia:
22. Festiwal Szekspirowski
10
1 ocena
Bea von Malchus, Niemcy
Królowe

Elżbieta I i Maria Stuart w walce o angielski tron. Tego wieczoru to Elżbieta I pociąga za sznurki. Za to Maria Stuart ma dynamit, którym wysadzi swojego męża w powietrze. Świetnie! Zasłużył sobie! Elżbieta wprawdzie nie ma męża, ale ma szafot - na który Maria będzie musiała się wspiąć. Jeszcze nie teraz.

W międzyczasie, królowie uwięzieni są w garderobie, Szkoci w plisowanych spódniczkach, galopują przez wrzosowiska, malutcy katoliccy szpiedzy wymiotują na swoje buty, a Fryderyk Schiller zastanawia się, czy kiedykolwiek czytał "Marię Stuart". Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz.... ale musisz zobaczyć "Królowe". To jest i szkockie, i brytyjskie, i pełne muzyki!

Bea von Malchus
- niezależna aktorka i reżyserka, z wykształcenia magister filologii germańskiej i historii. Od 1981 roku na stałe związana jest z różnymi teatrami w Niemczech i Szwajcarii jako aktorka, dramaturg, reżyser i pisarz. Bea potrafi, jak nikt, opowiadać historie. Szybka zmiana roli, zabawne miny i imponujące różnorodnością głosy charakteryzują jej styl. To, co najbardziej interesuje reżyserkę i jednocześnie aktorkę to prosta forma, brak dekoracji i żywy, bezpośredni kontakt z publicznością. Obecnie w jej repertuarze jest dziewięć indywidualnych spektakli teatralnych, powstałych w oparciu o powszechnie znane teksty m. in. "Henryk VIII", "Śpiąca królewna", "Siedem grzechów głównych", "Nibelungi" czy "Shake Lear".

Reżyseria, koncepcja, tekst i wykonanie: Bea von Malchus

Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery