• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kościół św. Jana oczami pionierów gdańskiej fotografii. Wykład XVI | cykl świętojański

Będzie to wyjątkowe spotkanie dla miłośników Gdańska oraz podróż w czasie do początków fotografii do XIX wieku -, która przybliży słuchaczom warunki pracy pionierów fotografii. Podczas spotkania Ireneusz Dunajski przybliży Państwu historię rozwoju fotografii oraz jej ograniczenia technologiczne na przestrzeni lat. Ozdobą spotkania będzie pokaz najstarszych znanych i mniej znanych widoków oraz fotografii na których uwieczniono kościół św. Jana w Gdańsku.

lip 26

piątek, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk Dziedziniec Galeri, ul. Targ Sienny 7 przed...
bilety 45 zł
ulgowy 20 zł
przedsprzedaż 35 zł
Ireneusz Dunajski  historyk fotografii, autor i fotografik, pasjonat fotografii. 
W 2005 roku zadebiutował jako wydawca i wydał autorski kalendarz z fotografiami Tczewa. 

W lata 2007-2009 wydał własnym nakładem autorskie albumy fotograficzne: 
Gdańsk Sopot Gdynia i Gdynia. Życie Miasta.  Pod koniec 2006 roku rozpoczął badania nad historią fotografii w Gdańsku.  W październiku 2012 roku opublikował artykuł, w którym przedstawił nowe dowody, wskazujące, że słynny dagerotyp Boulevard du Temple został wykonany w październiku 1837 roku. 

Na początku 2013 roku w polskiej i niemieckiej prasie ukazał się jego artykuł na temat życia i twórczości pierwszego artysty fotografa z Gdańska Eduarda Flottwella. W 2016 roku wspólnie z Muzeum Gdańska zorganizował wystawę Pionierzy Gdańskiej Fotografii, na której po raz pierwszy pokazano najstarsze prace gdańskich fotografów.  Jest autorem wyjątkowej serii albumów Fotografia w Gdańsku", obejmujących okres od 1839 do 1900 roku. Premiery poszczególnych albumów odbyły się w Centrum św. Jana!  

Więcej na https://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/6316/kosciol-sw-jana-oczami-pionierow-gdanskiej-fotografii-wyklad-xvi-cykl-swietojanski

Opinie

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: