Wiadomości

stat

Koniec Sceny Letniej w Orłowie

Pierwsze miejsce w konkursie "Nordea Foto – Scena Letnia w obiektywie" w klasyfikacji amatorów otrzymał Ian Klemp za zdjęcie z przedstawienia "Zorba".
Pierwsze miejsce w konkursie "Nordea Foto – Scena Letnia w obiektywie" w klasyfikacji amatorów otrzymał Ian Klemp za zdjęcie z przedstawienia "Zorba". fot. Ian Klemp

Zakończył się jubileuszowy, piętnasty sezon Sceny Letniej w Orłowie gdyńskiego Teatru Miejskiego. Podczas zakończenia Sceny Letniej uhonorowano najlepszego według publiczności aktora Teatru Miejskiego oraz zwycięzców konkursu "Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie".Wyjątkowo skromny sezon Sceny Letniej w Orłowie potrwał tylko pięć tygodni. Nie zobaczyliśmy żadnej premiery teatralnej i zaledwie jeden spektakl powstały z myślą o scenie plenerowej - "Zorbę" w reżyserii Jana Szurmieja. Ponadto Scena Letnia gościła produkcje przeniesione z foyer Teatru Miejskiego - "Dzień Świra" (reż. Tomasz Man) i "Scenariusz dla trzech aktorów" (reż. Waldemar Raźniak). Nie udało się pokazać innego zapowiadanego spektaklu Miejskiego - "Związku otwartego" (reż. Tomasz Man).

- Plany nieznacznie zmodyfikowała nam kapryśna aura. Z powodu deszczu zmuszeni byliśmy odwołać dwa spektakle. Z kolei pokazy "Dnia Świra" musieliśmy odwołać z uwagi na kontuzję biorącego w nim udział aktora. Niejako w zastępstwie więcej koncertów dała nasza aktorka, Dorota Lulka, śpiewająca "Piaf po polsku". Zwiększyliśmy także ilość pokazów "Scenariusza dla trzech aktorów" - komentuje Wojciech Zieliński, dyrektor Teatru Miejskiego ds. administracyjno-technicznych.

Pomimo to dopisała publiczność, która cierpliwie znosiła nieco mniejszy komfort oglądania spektakli. W trwającym przez całe teatralne lato konkursie na najlepszego aktora Teatru Miejskiego widzowie najczęściej wskazywali Dariusza Majchrzaka, grającego Pavlisa w spektaklu "Zorba". W nagrodę aktor otrzymał od organizatora konkursu, banku Nordea, odtwarzacz Blu-Ray.

Po raz ósmy odbył się również inny, organizowany przez Nordea Bank konkurs "Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie". W tym roku, tak jak w poprzednim, wprowadzono podział na amatorów i profesjonalistów, których nagradzało jury pod przewodnictwem znanego trójmiejskiego fotografa, Macieja Kosycarza.

W kategorii profesjonalistów nagrodę główną (3 tys. złotych) otrzymał Tomasz Hutel. Nagroda główna wśród amatorów przypadła Ianowi Klempowi (2 tys. zł). Wyróżniono także dwóch innych amatorów - Krzysztofa Dzierżawskiego i Łukasza Dejnarowicza (obaj po kuponie na 1 tys. zł na zakup sprzętu fotograficznego).

Zespół teatru Miejskiego pracuje bez wytchnienia. Skończyła się Scena Letnia a w teatrze już trwają próby do "Ślubu" Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza (premiera 22 października) oraz "W imię ojca i syna" Szymona Bogacza, przygotowywany przez Piotra Kruszczyńskiego (premiera 6 listopada).

Wciąż nie jest pewne gdzie Scena Letnia zlokalizowana zostanie w przyszłym roku. Najprawdopodobniej pozostanie w tym samym miejscu, o czym mówił nam w kwietniu wiceprezydent Gdyni Marek Stępa, ale ostateczne rozstrzygnięcie w tej kwestii spodziewane są jesienią.

Opinie (19) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09

marca

Dobrze się kłamie Gdynia, Teatr Muzyczny

Rozrywka

2 mln zł na modernizację 10-letniej Ergo Areny
2 mln zł na modernizację Ergo Areny
Juwenalia Gdańskie 2020: dwa dni, dziesięć scen, ponad trzydziestu artystów
Juwenalia w Gdańsku: 2 dni, 10 scen

Kulinaria

Okiem dietetyka: żelazo w diecie dzieci i dorosłych
Okiem dietetyka: żelazo w diecie

Planuj z nami tydzień

Sprawdź się

Gdzie odbyły się I Świętojańskie Noce Muzyki Operowej w Gdańsku?