• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert dyplomantów Akademii Muzycznej

Akademia Muzyczna w Gdańsku zaprasza na:

cze 3

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 24 zł
Kup bilet
KONCERT NAJLEPSZYCH DYPLOMANTÓW 2015/2016

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


Wykonawcy:
soliści - najlepsi dyplomanci Akademii Muzycznej w Gdańsku 2015/2016
Antonina Banaś | dyrygent
Arkadiusz Godziński | fortepian
Klaudia Trzasko | sopran

oraz

Jakub Szynal | trąbka
Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Zygmunt Rychert - dyrygent

Program:

W.A. MOZART - Uwertura do opery "Wesele Figara" KV 492
Antonina Banaś | dyrygent

G. DONIZETTI - Aria Noriny "Quel guardo il cavaliere" z opery "Don Pasquale"
Klaudia Trzasko | sopran

B. BRITTEN - Wariacje i fuga na temat Purcella op. 34

***

D. SZOSTAKOWICZ - Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę c-moll op. 35
Arkadiusz Godziński | fortepian
Jakub Szynal | trąbka


WSTĘP WOLNY

Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


***


Antonina Banaś | dyrygent

Urodzona 18.06.1989 w Kołobrzegu. Absolwentka studiów I st. w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Studia w gdańskiej Akademii Muzycznej w zakresie dyrygentury rozpoczęła w klasie prof. Zygmunta Rycherta. Obecnie studentka roku dyplomowego w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Kaia Bumanna w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako skrzypaczka, była uczestniczką kursów solistycznych i orkiestrowych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Rosji, Francji. Na początku 2014 roku wzięła udział w tournée po Chińskiej Republice Ludowej jako muzyk orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku, dyrygując u boku profesora Zygmunta Rycherta na jedenastu koncertach. W ramach koncertu dyplomowego współpracowała z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie. W 2014 roku Antonina brała udział w kursach mistrzowskich u maestro Jacka Kaspszyka, gdzie została wybrana do poprowadzenia części koncertu finałowego w Lusławicach, dyrygując orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. W styczniu 2015 dyrygowała na koncercie karnawałowym w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W ramach koncertu dyplomowego dyrygowała Capellą Bydgostiensis. Swoje umiejętności rozwijała na kursach mistrzowskich profesora Rafała Jacka Delekty oraz José Maria Florencio.



Arkadiusz Godziński | fortepian

Ukończył z wyróżnieniem PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu w klasie fortepianu mgr Tomasza Gusta. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in.: we Włocławku (I nagroda), Izabelinie (I nagroda), Warszawie (VI nagroda), Gdańsku (III nagroda). Finalista 45. Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz laureat II nagrody i nagrody publiczności na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie. Jako solista występował m.in.: z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Duczmal-Mróz, Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Marka Mosia oraz z Kwartetem Pomorskim wykonując koncerty fortepianowe W.A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Chopina. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Edwarda Wolanina, Katarzynę Popową-Zydroń, Ewę Pobłocką, Andrzeja Jasińskiego, Dinę Yoffe, Aleksieja Orłowieckiego, Lee Kum Singa, Krzysztofa Jabłońskiego, Piotra Kępińskiego.

Jego pasją jest kameralistyka. W latach 2011-2015 był studentem w klasie kameralistyki, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Anny Prabuckiej-Firlej oraz dr Mirosławy Sumlińskiej. Wraz z bratem Sebastianem Godzińskim tworzy duet fortepianowy w którym odniósł sukcesy na międzynarodowych konkursach w Paryżu (I nagroda), Krakowie (IV nagroda), Izabelinie (III nagroda), Rzymie (II nagroda), Gioia del Colle (II nagroda), Lwowie (II nagroda), Białymstoku (półfinał). Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów jak: Ivan Klansky, Dora i Anastas Sławczew, Sivan Silver i Gil Garburg, Barbara Halska, Aldis Liepins, Maia Weitz, Szabolcs Eszteneyi, Volker Stenzl, Katarzyna Jankowska-Borzykowska. Od 2014 tworzy duet wraz ze skrzypkiem Adamem Bruderkiem, który jest pod opieką artystyczną prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Duet miał okazję wystąpić z koncertami m.in.: w Akademii Muzycznej w Gdańsku, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, czy Dworku Sierakowskich w Sopocie. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej "Don Vincenzo Vitti" w Castellana Grotte (I nagroda) czy w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach (finaliści).

Arkadiusz Godziński w roku akademickim 2014/2015 został wyróżniony Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Otrzymał czterokrotnie Stypendium Rektora dla najlepszych studentów, stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla najlepszych studentów, trzykrotnie stypendium artystyczne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dwukrotnie stypendium artystyczne "Młody Gdańszczanin", oraz dwukrotnie stypendium "Agrafka Muzyczna". Był uczestnikiem programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (2010), laureatem nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz nagrody Prezydenta Miasta Grudziądz.



Klaudia Trzasko | sopran

Studentka II roku studiów II st. Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Bożeny Harasimowicz. Podczas studiów wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m.in. w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej (2012), prof. Evy Blahovej (2013), prof. Heleny Łazarskiej (2014), prof. Charlotte Lehmann (2015) podczas Letnich Akademii Śpiewu w Sopocie oraz w kursie mistrzowskim w klasie prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej podczas Gdańskich Dni Wokalistyki (listopad 2015). Dwukrotna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art w Sopocie. W roku 2012 otrzymała wyróżnienie, a w roku 2015 II nagrodę. Klaudia Trzasko od kilku lat współpracuje z Cappellą Gedanensis jako solistka, biorąc udział w wielu koncertach z tym zespołem. W swoim repertuarze ma m. in. takie dzieła oratoryjne, jak: Stworzenie Świata J. Haydna, Wielką Mszę c-moll W.A. Mozarta, Mszę G-dur F. Schuberta. W roku 2012 brała udział w koncercie charytatywnym, upamiętniającym 15-lecie Hospicjum Miłosierdzia Bożego pt. "W miłości nie ma lęku" w Słupsku. W roku 2013 wzięła udział w premierowym wykonaniu utworu Piotra Jędrzejczyka "Insigne tuus" podczas "Muzycznego Święta Miasta" w Gdańsku. Jednym z największych ostatnich sukcesów Klaudii Trzasko jest występ w spektaklu operowym "Cosi fan tutte" w roli Despiny pod dyrekcją Rafała Kłoczko (czerwiec 2014) w Centrum św. Jana w Gdańsku, gdzie uzyskała pierwsze bardzo dobre recenzje. Kolejnym sukcesem okazała się partia Cyganki w operze "Les fetes venitiennes" (styczeń 2015) zrealizowanej we współpracy z Akademią Muzyczną w Genewie, której premiera odbyła się w Gdańsku. Spektakl wystawiono również na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie spotkał się z wielkim aplauzem publiczności i kolejną świetną recenzją. Kolejną partią tej młodej, utalentowanej artystki była Królowa Nocy w studenckim przedstawieniu opery "Czarodziejski flet" W.A. Mozarta pod batutą Sylwii Janiak. Do ostatnich osiągnięć Klaudii Trzasko można zaliczyć udział w koncercie poświęconym pamięci H.H. Jabłońskiego w 100. rocznicę urodzin, gdzie z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Zygmunta Rycherta wykonała 4 pieśni na sopran i orkiestrę do słów Janiny Kątkowskiej.

Opinie

Sprawdź się

Jaki tytuł nosi wystawa ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?