• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert dla Bałtyku Piano w naturze

 • sobota, 16 września 2023, godz. 14:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Brzeźno (przy molo w Gdańsku Brzeźnie)
 • Bilety
  wstęp wolny

Mamy też dla Was wyjątkową muzyczną niespodziankę. Na zakończenie sprzątania o godzinie 14 w Gdańsku Brzeźnie odbędzie się wyjątkowy Koncert dla Bałtyku Piano w naturze. Na pianinie zagra dla Was Tomasz Szwelnik w akompaniamencie Aurelii Kurczyńskiej na dzwonach rurowych oraz misach kryształowych.

gru 17

niedziela, godz. 15:30

bilety 44,90 zł
przedsprzedaż 34,90-40,90 zł
lut 26

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 26 zł
Kup bilet
Prosimy o zabranie czegoś do siedzenia jak karimaty, poduszki, koce.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Jak mówią Tomasz i Aurelia: "Natura daje dobro, a my o nią dbajmy. Muzyka popłynie w intencji wdzięczności za dary naszego Bałtyku, naszej Ziemi i tych co o nią dbają."

A my pod tymi słowami podpisujemy się całym sercem. Mocno wierzymy, że sztuka w każdej formie jest niezwykle ważnym elementem tworzenia nowej narracji o środowisku i odbudowywania naszej relacji z nim - na równi i w zgodzie, a nie z poczuciem wyższości.

O takiej relacji z Bałykiem marzymy, w końcu jesteśmy z tym cudownym morzem zaślubieni już ponad 100 lat! I choć jak w każdej relacji bywają okresy lepsze i gorsze to mamy nadzieję, że nadchodzące lata będą najpiękniejsze i we wzajemnej dbałości o swój dobrostan.

"Piano w naturze" jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość. To autorski projekt artysty Tomasza Szwelnika. Muzyka Tomasza to kontemplacja naszych pięknych chwil życia połączona z pasją do muzyki, która manifestuje się poprzez dźwięki fortepianu. Improwizacja dla artysty stanowi bodziec do muzycznej terapii dźwiękiem, wewnętrznej podróży i połączenia z naturą. Usłyszymy improwizacje, wyjątkowe współbrzmienie dźwięków fortepianu z dzwonami rurowymi oraz innymi instrumentami, tworzenie na żywo. Tomasz gra też z intencją uzdrawiania dźwiękiem. Zatem każdy dźwięk, który powstaje może nas przenieść w inny wymiar czasoprzestrzeni, czy medytacji, do głębszego kontaktu z naszym wnętrzem. Na dzwonach rurowych i innych instrumentach usłyszymy Aurelię Kurczyńską.

Informacje o artystach:

Tomasz Szwelnik
jest artystą, muzykiem oraz przedsiębiorcą. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w grze na instrumentach klawiszowych. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, nagrał wiele płyt, muzykę do filmów, spektakli teatralnych. Prowadzi również warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych oraz realizuje projekt "PIANO ICE MAN" i "PIANO W NATURZE" z misją wspierania i pomagania.

Aurelia Kurczyńska jest psychoterapeutą i psychologiem, pracuje indywidualnie i z parami. Z przyjemnością współtworzy razem z Tomaszem muzykę grając na dzwonach rurowych, bębnach i innych instrumentach. Prowadzi teatr, pisze sztuki teatralne, reżyseruje, współprowadzi również warsztaty teatralno-muzyczne dla osób niepełnosprawnych. Zajmuje się także fotografią sceniczną, rękodziełem: tworzy z intencją przepiękne lalki, z przyjemnością nadaje drugie życie wnętrzom i starym meblom. Uprawia ogród i uwielbia robić z jego owoców pyszne domowe, zdrowe przetwory.

Do zobaczenia!

Opinie

Sprawdź się

Twórcą Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji jest: