• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Wagnerowski

maj 10

piątek, godz. 18:30

Gdańsk,
bilety 20 zł
maj 11

sobota, godz. 14:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 60 zł
przedsprzedaż 30 - 70 zł
Kup bilet
Bałtycka Agencja Artystyczna BART oraz Urząd Miasta Sopotu zapraszają 21 lipca do Sali Koncertowej PFK na terenie Opery Leśnej w Sopocie na Koncert Wagnerowski w ramach Sopockich Spotkań Operowo-Baletowych.

Koncert Wagnerowski inaugurujący Sopockie Spotkania Operowo-Baletowe, odbędzie się w dniu 21 lipca o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK. W wykonaniu:Ingrid Haubold – śpiew, Adi Bar – fortepian, Eric Lamb – flet. W programie koncertu usłyszymy m.in.: “Wesendonck Lieder” i “Śmierć Izoldy”.

W programie koncertu:
Richard Wagner „Wesendonck Lieder”, Siegfried Wagner „Koncert na flet i fortepian”
Johannes Brahms „Pieśni”, Richard Wagner „Śmierć Izoldy” (z Tristana i Izoldy)

Ingrid Haubold

Ingrid Haubold należy do najbardziej renomowanych śpiewaczek wagnerowskich. Urodziła się w Berlinie, po ukończeniu studiów pianistycznych i organowych kontynuowała edukację jako śpiewaczka w Monachium i Nowym Jorku. Po poważnych kontraktach na różnych scenach w Niemczech, zaczęła budować karierę międzynarodową. Gościła na największych scenach operowych świata: z „Fidelio” Ludwiga von Beethovena w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, jako Rezia w „Oberonie” w Teatro Della Scala w Mediolanie, jako Senta, Izolda, Cesarzowa, Marschallin, Chrysothemis w Narodowej Operze w Wiedniu, jako Izolda, Ariadna, Leonora/ Fidelio w Narodowej Operze w Berlinie. Śpiewała na festiwalach w Bayreuth, Salzburgu, Schleswig-Holstein, Granadzie, Krakowie, Schwetzingen, Savolinnie. Wielokrotnie współpracowała z dyrygentami: Seiji Ozawa, Krzysztofem Pendereckim, Jamesem Levinem, Riccardo Chailly, Michaelem Gielen, Christophem Eschenbachem, Christophem Prickiem.

Z Krzysztofem Pendereckim była związana wieloletnią współpracą, podczas której powstała płyta „Polskie Requiem”.
Swoją interpretacją Izoldy zwróciła uwagę międzynarodowej publiczności.
W Sopocie można ją było zobaczyć podczas koncertowej wersji „Latającego Holendra”, gdzie śpiewała partię Senty.


Adi Bar

Urodził się w 1974 roku w Izraelu. Studiował na Jerusalem Academy of Music and Dance, Hochschule der Künste w Berlinie u Klausa Hellwiga, Musikhochschule Karlsruhe u Fany Solter oraz na Real Conservatorio Superior de Musica w Madrycie u Joaquina Soriano.
Adi Bar jest laureatem i zdobywcą nagród w wielu międzynarodowych konkursach, m.in.: Rovere d´Oro Piano Competition, Internationaler SAP- Kammermusikwettbewerb, Barletta International Piano Competition, „Gran Prize Ecomusic“ Music Competition. Jako solista, muzyk kameralny oraz akompaniator regularnie występuje w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Koncertuje z wieloma orkiestrami, w tym m.in. z Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Württembergische Philharmonie Reutlingen, Göttinger Symphonie-Orchester, Vogtland Philharmonie.
Występował na takich festiwalach, jak: Südwestrundfunk Festival KA-XL, Niemcy; Upper Galilee Chamber Music Festival, Izrael; Thy Chamber Music Festival, Dania.
Jako pianista nagrywał dla ARD, WDR, Phönix, ABC, NBC, DeutschlandRadio Berlin, Sender Freies Berlin, SWR, Kol Israel.
W roku 2003 został docentem w Musikhochschule w Karlsruhe w Niemczech.
Adi Bar prowadzi liczne kursy mistrzowskie.

Eric Lamb

Znany ze swojej nieskazitelnej techniki, zachwycającego brzmienia i muzykalności na bardzo wysokim poziomie, Eric Lamb szybko wyrobił sobie markę jako artysta najwyższej próby.

Eric Lamb ukończył Konserwatorium Oberlin (był uczniem Michela Debosta) i Wyż-szą Szkołę Muzyczną we Frankfurcie (uczeń Thaddeusa Watsona). Uczestniczył również w szkoleniach muzycznych u sir Jamesa Galwaya, Emmanuela Pahuda, Williama Bennetta, Vincensa Pratsa, Veroniki Hagen i Ireny Grafenauer.

Pojawiał się na scenach koncertowych i podczas licznych festiwali w całej Europie i USA, m. in. podczas Salzburger Festspiel, Międzynarodowego Festiwalu Nowej Muzyki (Darmstadt), Festiwaul Nowej Muzyki (Klangspuren), Impuls Festival (Graz) i festiwalu “Patrz i słuchaj” (Nowy Jork).

Jest laureatem wielu nagród, m. in. pierwszej nagrody Polytechnische Gesellschaft Chamber Music Competition, pierwszej nagrody Lenzewski Music Competition, pierwszej nagrody German Academic Exchange Performing Arts Competition. Otrzymał również nagrodę “Millennium Young Artist” Fundacji Sztuki Jamesa Tatum oraz nagrodę “National John Philip Sousa”.

Obecnie jest jednym z głównych flecistów International Contemporary Ensemble (Nowy Jork). Gra regularnie w składzie sekcji fletowej Frankfurt Radio Orchestra oraz jest członkiem Trio Lombardi (flet, wiolonczela, fortepian) i Trio Mabelle (flet, altówka, harfa).

Bilety w cenie: 30 zł, 20 zł - ulgowy do nabycia w kasach BART
BART ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot, tel. 058/ 555-84-51 lub 52.



koncerty w Trójmieście

Opinie

Sprawdź się

Z jakim trójmiejskim teatrem związany jest obecnie gdański pisarz Paweł Huelle?