stat
Impreza już się odbyła

Koncert Capella Bydgostiensis

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na koncert Capella Bydgostiensis - Orkiestry Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Polskiego Chóru Kameralnego, w ramach Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2022.

Capella Bydgostiensis - Orkiestra Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy - Etatowy zespół artystyczny Filharmonii Pomorskiej. Capella Bydgostiensis jest dziś zaliczana do czołowych polskich orkiestr kameralnych. Zadebiutowała w 1962. Kierownictwo artystyczne Orkiestry sprawowali: Stanisław Gałoński, Włodzimierz Szymański, Karol Teutsch, Daniel Stabrawa, Mirosław Jacek Błaszczyk i Wiesław Kwaśny, a obecnie z Orkiestrą stale współpracuje José Maria Florêncio.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Capella Bydgostiensis występuje na najbardziej znaczących estradach Polski i Europy, w salach tak prestiżowych, jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Schauspielhaus w Berlinie, Schloss Mirabell w Salzburgu, Pałac Królewski w Sztokholmie, El Escorial w Hiszpanii, w sali Radia Holenderskiego w Utrechcie, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Auli Leopoldinum we Wrocławiu, Filharmonii Lwowskiej. Capella Bydgostiensis dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni polskich, holenderskich, hiszpańskich, a także nagrań radiowych i telewizyjnych. Do ostatnich przedsięwzięć orkiestry należą koncerty w Brazylii.

Jan Łukaszewski - dyrygent

Polski Chór Kameralny - Schola Cantorum Gedanensis - polski zawodowy chór kameralny, mający status oficjalnej instytucji kultury miasta Gdańska. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych.
W programie:
J.Haydn - Msza nr.11 d-moll "Msza Nelsońska"
J.Zeidler - Missa ex D

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Etruski lew wykonany z bursztynu jest jednym z cenniejszych eksponatów muzeum...?