stat

Kawa czy herbata? Wystawa

Wystawa czasowa Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku to doskonała okazja do zaprezentowania naczyń do przechowywania, serwowania i konsumpcji napojów z przepastnych zbiorów naszego Muzeum. W wielu aspektach, takich jak picie kawy, herbaty czy czekolady, Gdańsk, z racji swojego portowego charakteru, był prekursorem nowo rodzących się zwyczajów, przenosząc je za pośrednictwem swoich kupców do wszystkich zakątków Rzeczypospolitej.

Omawiane zagadnienia obrazować będą również szerokie kontakty handlowe i kulturowe Gdańska z innymi miastami europejskimi, a za ich pośrednictwem - z zamorskimi koloniami. Wszystkie te napoje mają bowiem za sobą bogatą i ciekawą historię.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki związane ze spożyciem odpowiednio: piwa, wina, wyrobów gorzelnianych, kawy, herbaty, czekolady oraz wody mineralnej.

Liczymy, że nasza kolejna wystawa o życiu w dawnym Gdańsku" dotrze do szerokiej grupy odbiorców i będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Konsumujemy bowiem i dziś, pytanie czy pijemy tak samo i to samo?

Już dziś planujemy wiele działań towarzyszących - jak pokazy, warsztaty, degustacje. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowaliśmy w Światowy Dzień Czekolady, czyli 7.7.2020.
Miejsce ekspozycji: Dom Przyrodników - gmach główny Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Wystawa dofinansowywana z programu MKiDN: Wspieranie działań muzealnych na lata 2019-2020.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Główna siedziba Muzeum Narodowego przy ul. Toruńskiej 1 znajduje się w gmachu należących niegdyś do:

 

Najczęściej czytane