• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina

Zapraszamy na jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina. Rozmowę z jubilatem poprowadzi Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. W ramach uroczystości odbędzie się również premiera książki "Gdańsk Stefana Chwina", która stanowi obszerny wybór beletrystycznych, eseistycznych i publicystycznych wypowiedzi Stefana Chwina o Gdańsku, wzbogacony o zdjęcia miasta, wykonane przez pisarza. Książkę wydała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Stefan Chwin - profesor zwyczajny nauk humanistycznych, powieściopisarz, krytyk i historyk literatury, a także eseista i grafik. Laureat nagród na najważniejszych festiwalach literackich i kulturalnych w Polsce i za granicą. Jego rysunki - fantastyczne alfabety i ilustracje książkowe - prezentowane były na wystawach, również poza granicami kraju. Autor powieści m.in. Hanemann, Esther, Dolina Radości i książek naukowych, w tym Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku, Wolność pisana po Jałcie.

Organizatorami uroczystości są Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W którym roku "Sołdek" jeden z oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego został pierwszy raz zwodowany?