• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Jerzy Kamrowski - wystawa

Wystawa dedykowana pamięci wieloletniego pracownika Muzeum Archeologicznego w Gdańsku - Jerzego Kamrowskiego, zostaje otwarta w Muzeum Archeologicznym. Wybrane obrazy autorstwa Kamrowskiego, projektowane okładki do publikacji i zaproszenia będzie można oglądać do 31 maja.

Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 18.00 w siedzibie muzeum przy ul. Mariackiej 25/26 w Gdańsku.
Wystawa czasowa: 30 kwietnia 2015 - 31 maja 2015
Wstęp na wystawę w cenie biletu uprawniającego do zwiedzania Muzeum.

Na multimediach dostępne będą zeszyty z archiwaliami: z wycinkami prasowymi zawierającymi informacje o Jerzym Kamrowskim oraz artykuły jego autorstwa, potwierdzenia udziału w wystawach krajowych i zagranicznych, skany zaproszeń i projektów. Ponadto wyświetlane będą fragmenty programów telewizyjnych z jego udziałem.

- Mamy nadzieję, że uda nam się zaprezentować szerokie spektrum zainteresowań tego niebanalnego człowieka o duszy artysty. Był częścią Muzeum przez ponad 20 lat. Wystawę współtworzył z nami prof. Jarosław Bauć z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - mówi dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Ewa Trawicka.
Jerzy Kamrowski w 1973 roku ukończył studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej i na kilka następnych lat związał się z tą uczelnią, podejmując pracę w Instytucie Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Gdańskiej. W roku 1985 rozpoczął pracę w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku na stanowisku Głównego Konserwatora Zabytków. Przez 26 lat włączał się aktywnie w różne przejawy muzealnego życia. Nie tylko przywracał blask zabytkom archeologicznym ale też projektował zaproszenia i okładki wydawanych przez Muzeum książek czy brał udział w przygotowaniach wystaw - można powiedzieć bez przesady, że każda nosiła odcisk jego ręki. Współtworzył również galerię Arche, funkcjonującą w Muzeum na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Był człowiekiem obdarzonym wieloma zdolnościami i umiejętnościami, choć niewątpliwie jego wielką pasją było malarstwo. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Był również uczestnikiem projektów teatralnych i filmowych, zajmował się krytyką sztuki, uczestniczył w programach telewizyjnych i radiowych, pisał i czytał poezję. Każdy kto go znał wie, że był znakomitym gawędziarzem, a co najważniejsze znakomitym przyjacielem gotowym do pomocy bez oglądania się na czas czy koszty. Zmarł cztery lata temu, 6 kwietnia 2011 roku.

Kuratorzy wystawy:
Jarosław Bauć, Krzysztof Godon

Opinie

Sprawdź się

Największą teatralną widownię w Trójmieście ma...?

 

Najczęściej czytane