stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Idź na całość

Zapraszamy na pierwszą wspólną wystawą dwóch wyrazistych osobowości - Wiktorii Walendzik i Konrada Żukowskiego.

14 czerwca - 28 sierpnia 2021, godz. 13:00

Wstęp wolny
Wyobraź sobie utopię z lustrzaną podłogą. Rozrośnięta łabędzia hybryda, okryta wężami, czeka, aby zabrać Cię w triumfalny rejs. Zasiadasz wygodnie, z białychbścian migoczą najdroższe kamienie świata, szepczą do Ciebie rozmaite historie. Shine bright like a diamond?  W tej lustrzanej bajce rodzi się iluzja, która tworzy nowe znaczenia i nową ludzkość. Pod przykrywką blichtru i bogactwa wyczuwalne jest napięcie. Bóg ognia budzi się do życia, wydając na świat kolejne gwiazdy. W krainie mlekiem i miodem płynącej sam decydujesz o wszystkim. Tafla, w której się swobodnie przeglądasz, odzwierciedla świat dookoła, ludzi, zdarzenia, będące częścią stworzonej specjalnie dla Ciebie iluzji. Blef oparty na prostych zasadach, w którym uczestniczy każdy z publiczności. Możesz zadecydować, czy to, co widzisz, jest Twoją nagrodą, czy będziesz ją zdobywać na własnych prawach. Po przycumowaniu do brzegu nieustannie toczy się gra. W finale weźmie udział ryzykant, który nie zmaga się z syndromem zejścia na ląd.

Idź na całość to wariacja na temat marzeń o boskości, triumfie i sukcesie. To metafora aspiracji świata sztuki. Przestrzeń galerii - jako świątynia posiadania, miejsce elitarne, błyszczące, niefunkcjonalne, epatujące przepychem i barokowością - staje w kontraście do codzienności. W nadmiarze możliwości wirują obietnice ze świata marzeń i tylko od Ciebie zależy, czy uda Ci się ich dosięgnąć.  Prezentacja w Gdańskiej Galerii Miejskiej jest pierwszą wspólną wystawą dwóch wyrazistych osobowości - Wiktorii Walendzik i Konrada Żukowskiego. Wystawie towarzyszy konkurs organizowany przez artystów, Szybki Egipt, w którym główną nagrodę stanowi wycieczka do Egiptu - krainy faraonów i tajemniczych piramid.

Konrad Żukowski
Urodzony w 1995, działa w obszarze malarstwa, instalacji i wideo. Ukończył ASP w Krakowie w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Studiował na University of Applied Arts w Wiedniu. Głównym motywem jego prac są ludzkie ciała oraz tematy zaczerpnięte z popkultury. Uczestnik wystaw zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w galeriach Jak zapomnieć w Krakowie, Serce Człowieka w Warszawie, Grey House Foundation w Krakowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Rondzie Sztuki w Katowicach, BWA Bielsko-Biała, CSW Łaźnia w Gdańsku. 

Wiktoria Walendzik
Urodzona w 1994 roku, działa w obszarze instalacji, obiektu i rysunku. W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom licencjacki w pracowni prof. Kamila Kuskowskiego na kierunku multimedia. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na Akademii Sztuki w Szczecinie. Finalistka konkursów Project Room 2019 CSW Ujazdowski oraz Artystyczna Podróż Hestii. Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in. w BWA Warszawa, Galerii Szarej w Katowicach, Instytucie Polskim w Berlinie.

Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak
Identyfikacja graficzna: Marcel Kaczmarek

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?