• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

IDĘ - Magdalena Beyer

Znana z serii fotografii lalek Barbie, Magdalena Beyer na wystawie w Gdańsku, po raz pierwszy pokaże publiczności swoje prace malarskie. Powstałe w odosobnieniu na Pomorzu na przestrzeni ostatnich lat, odważne, wielkoformatowe obrazy, będzie można oglądać już od 14 maja w nowej galerii
WL4.

Na wystawie Magdalena Beyer. Idę znajdą się także wcześniejsze zdjęcia pochodzącej z Gdyni artystki. Prace Magdaleny Beyer po raz pierwszy zostały zaprezentowane w 2014 roku na wystawie
Zabawa w Warszawie. Na wykonanych w konwencji fotografii reklamowej zdjęciach, artystka pokazała naznaczone czasem, niekompletnie ubrane, często pozbawione części ciała lalki Barbie. Ikony popkultury u Beyer przestały być ucieleśnieniem współczesnego komercyjno-plastikowego ideału. Zamiast tego stały się ofiarami przemocy, okrucieństwa, zmagały się z samotnością, niespełnieniem, konsekwencjami nietrafionych wyborów. Poruszające zdjęcia artystki znajdą się na wystawie w Gdańsku, ale pokaz Idę poświęcony zostanie przede wszystkim nowym pracom artystki, która w ostatnich latach całkowicie poświęciła się malarstwu.

Już od 14 maja w Gdańsku widzowie będą mieli okazję zobaczyć prace malarskie Magdaleny Beyer i niepokojące zdjęcia dziecięcych zabawek. Wystawa potrwa do 6 czerwca tego roku.

Magdalena Beyer (ur. w 1968 r. w Gdyni) - absolwentka wydziału malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy abstrakcyjne, wielkoformatowe obrazy oraz fotografie, w których komentuje rzeczywistość bawiąc się konwencjami i odniesieniami do popkultury. W ostatnich latach artystka większość czasu spędza w domu na Pomorzu, gdzie oddaje się malarstwu.

kuratorka: Małgorzata Paszylka-Glaza

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wystawa jest otwarta w godz.:
pon-pt 15:00-18:00
sb 11:00-18:00
nd 11:00-17:00

Opinie

Sprawdź się

Kolonia Artystów w latach 2015-2018 funkcjonowała pod nazwą: