stat

Helios na Scenie: Manon Lescaut

W środę, 11 listopada kino Helios w Gdyni zaprasza swoich Widzów na wyjątkowy wieczór z retransmisją spektaklu "Manon Lescaut" z Royal Opera House.

gru 2

środa, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 44,90 zł
przedsprzedaż 34,90 - 39,40 zł
Opera, która była pierwszym wielkim sukcesem Pucciniego, po raz pierwszy od 30 lat powraca do Covent Garden w nowej inscenizacji Jonathana Kenta.

Dziewczyna o imieniu Manon przypadkiem spotyka studenta, kawalera Des Grieux. Młodzi zakochują się w sobie. Decydują się na wspólną ucieczkę, ale gdy stary Geronte proponuje Manon życie w bogactwie i luksusach, ta zmienia zdanie.
Manon nie potrafi zapomnieć o Des Grieux. Kawaler usiłuje z nią zbiec, ale nim się to udaje, Geronte doprowadza do jego aresztowania. Młodym udaje się uciec, ale po drodze Manon pada z wycieńczenia. Umiera w ramionach Des Grieuxa.

Wydawca Pucciniego próbował go odwieść od adaptacji Historii kawalera des Grieux i Manon Lescaut autorstwa Abbé Prévosta, gdyż Massenet stworzył już wielce popularną operę na kanwie tej powieści. Ale Puccini nie dał się zniechęcić i odrzekł, iż kobieta taka jak Manon może mieć więcej niż jednego kochanka. Mimo trudności, jakie towarzyszyły powstawaniu dzieła (w projekt było zaangażowanych pięciu librecistów), premiera w 1893 była pierwszym wielkim sukcesem Pucciniego, tak zdaniem publiczności, jak i krytyków. Wspaniałą i bogatą muzykę Pucciniego cechują młodzieńcza witalność i wspaniałe linie melodyczne, od Vedete? io son fedele w wykonaniu duetu Des Grieux i Manon, aż po przepełnioną rozpaczą końcową arię Manon Sola, perduta, abbandonata.
Jonathan Kent, który wyreżyserował Toscę na deskach Opery Królewskiej, w 2014 podjął się reżyserii Manon Lescaut. Była to pierwsza od 30 lat opera wyprodukowana w Operze Królewskiej. Kent odnajduje współczesną wymowę w opowieści o wystawionej na pokusy kobiecie, która zostaje zmuszona do działania wbrew sobie i otrzymuje karę o wiele cięższą niż swoje przewinienie.

Scenografia Paula Browna pomaga stworzyć nieprzyjazny świat, przesiąknięty społeczną hipokryzją, w którym Manon jest więziona przez tych, którzy chcą ją wykorzystać i z którego jedyną ucieczką jest śmierć.

Zarejestrowano w 2014. Czas trwania seansu podany wraz z dwoma antraktami.

Zgodnie z hasłem "Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz" zachęcamy Was do zakupu biletów we wcześniejszym terminie. To Wy decydujecie jaką kwotę zaoszczędzicie!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    44,90 zł
  • Przedsprzedaż
    34,90 - 39,90 zł
Cennik biletów:
· Cena ponad 7 dni przed seansem: 34,90 zł
· Cena 1-7 dni przed seansem: 39,90 zł
· Cena biletów w dniu seansu: 44,90 zł

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z wybitnych zespołów i artystów nie wystąpił podczas Heineken Open'er Festival w 2011 roku?