• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grażyna Kunicka. Remanenty | wystawa malarstwa

Zapraszamy do Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury na wystawę malarstwa autorstwa Grażyny Kunickiej pt. "Remanenty". Prace Artystki będzie można oglądać do 30 grudnia.

6 - 30 marca 2024, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

13 września - 24 listopada 2024, godz. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł
GRAŻYNA KUNICKA
Malarka, ceramiczka, ilustratorka. Kuratorka wystaw, animatorka kultury, wykładowca na studiach podyplomowych, liderka i współautorka scenariuszy projektów unijnych, uczestniczka plenerów, sympozjów międzynarodowych i społecznych akcji artystycznych organizowanych na rzecz Gdańska.
Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Ukończyła Wydział Malarstwa  i Grafiki. Dyplom (1987) w pracowni prof. K. Bereźnickiego.

Uprawia malarstwo, ceramikę, ilustrację książkową. Prowadzi warsztaty z ceramiki, malarstwa i rysunku dla dzieci i dla dorosłych. Pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Była kuratorką licznych wystaw w Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz w Druskiennikach na Litwie i we Francji (region Limousin).

Była nagradzana przez Ministra Kultury i Sztuki RP (198, Prezydenta Miasta Gdańska (2005, 2012) i Marszałka Województwa Pomorskiego (2013). Należy do ZPAP.

Trudno zliczyć wystawy indywidualne i zbiorowe, na których prezentowała swoje prace w Polsce i za granicą (Litwa, Holandia, Francja, Finlandia, Niemcy).

Jej prace, to zamknięte w formie abstrakcji lirycznej opowieści o świecie widzialnym i ukrytym, rzeczywistym i emocjonalnym, gdzie myśl przekłada się na kolor i swoistą  ikonografię. Są pragnieniem rozmowy artystki zarówno z odbiorcą jak i z samą sobą, próbą wniknięcia w głąb istoty zdarzeń, znaczeń czy niezdefiniowanych treści, formą zgłębiania istoty zjawisk szeroko rozumianego świata.
 

Opinie

Sprawdź się

Prawa licencyjne do jakiego głośnego musicalu Amerykanie sami zaproponowali Teatrowi Muzycznemu w Gdyni?

 

Najczęściej czytane